Dodano: 2024-03-02, III Niedziela W.Postu - 03.03.2024 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024r.

Już III niedz. W.Postu czasu pokuty i nawrócenia. Zachęcam wszystkich do dobrego przeżywania tego szczególnego czasu i wytrwania w swoich dobrych postanowieniach!!!

Zakończyliśmy wielkopostne rekolekcje w naszej Parafii. O. rekolekcjonista bardzo dziękuję wszystkim którzy brali udział w rekolekcjach, za wspólną modlitwę oraz wszystkie ofiary zbierane na potrzeby jego zgromadzenia!

W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa Wielkopostne:

Droga Krzyżowa: w każdy piątek W. Postu: g. 18.30 – po mszy wieczorne.

Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę W. Postu o g.14.00 i bezpośrednio    po gorzkich żalach będzie msza św. SERDECZNIE  ZAPRASZAM!!!

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy złożyli ofiarę na daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” Danina przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, Muzeum, Archiwum Diecezjalne. Składamy ją w specjalnych kopertach z wypisanym imieniem i nazwiskiem, oraz ilością osób w rodzinie, do specjalnej skrzynki pod chórem w okresie W. Postu. Wierzę, że tą minimalną kwotę podejmą wszyscy nasi parafianie. Proszę też tych Parafin, którzy mają takie możliwości, o złożenie większej ofiary, za tych, którzy nie mogą złożyć takiej ofiary, lub też nie czują się w takim obowiązku. Z góry za wszystkie te ofiary serdeczne „Bóg zapłać”

Uwaga dzieci i rodzice kl. III pierwszokomunijnych.

Za tydzień w niedz. 10.03. na mszy św. o g.11.00 dzieci będą miały poświęcenie i wręczenie książeczek. Natomiast spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych będzie w czwartek 7.03. Zapraszam na mszę św. o g.18.00 i potem spotkanie.

Informacje dla Parafian!

- droga krzyżowa z Nowego do Starego Widzimia będzie w piątek 15.03. o g.18.00. Pójdziemy tradycyjną drogą i na zakończenie msza św. na sali.

- droga krzyżowa ulicami Kębłowa będzie w piątek 22.03. o g.18.00. W tym roku rozpoczniemy na ul. Młyńskiej na krzyżówce koło P.Mielewczyka. Pójdziemy ul. Młyńską, k. figury Serca P.Jezusa, ul. Wolsztyńska do kościoła.

- tradycyjne 40 godz. nabożeństwo adoracji Najśw. Sakramentu rozpocznie się w wtorek 19.03. i potrwa do środy 20.03.

- 19.03. w święto św. Józefa już dziś zapraszam wszystkich chłopców, mężczyzn na mszę św. o g.18.00.

- spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych ks. będzie w czwartek 21.03.

W liturgii w poniedziałek 04.03. wspominamy św. Kazimierza.

Rozpoczyna się okres rozliczania z urzędem skarbowym za r.2023. Przepisy pozwalają w tym roku 1,5% przekazać na cele charytatywne. Dyrektor Caritas zwraca się z taką prośbą o przekazanie tego 1,5% na ten cel. W deklaracji podatkowej należy wpisać odpowiedni nr KRS-u. Stosowne ulotki z nazwą i nr KRS-u można zabrać z koszyczka w kruchcie kościoła.

Przewodnik Kat. i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.