Dodano: 2024-02-03, V Niedziela Zwykła - 04.02.2024 r.

V Niedziela Zwykła – 04.02.2024r.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na klasztory, które zbieraliśmy w święto M.B.Gromnicznej, kto by chciał jeszcze swoją ofiarę dołożyć na ten cel, puszki są wystawione w kruchcie kościoła.

Zakończyła się tegoroczna kolęda. Kolęda była w tym roku w pozostałej części Kębłowa, w Adamowie i Stradyniu. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za bardzo życzliwe przyjęcie kapłana z kolędą, za ciekawe rozmowy i gościnę. W brew temu co media kreują, u nas była prawie 100% otwartość domów za co bardzo dziękuję! I choć na niedzielnych mszach po pandemii ciągle widać mniejszą ilość wiernych, to jednak cieszy mnie, że ciągle szukamy tej drogi do Pana Boga po mimo najróżniejszych przeszkód. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary kolędowe, które jak mówiłem przeznaczam na nasze kolejne prace remontowe w kościele. „Bóg zapłać”

Dzisiaj na mszy św. o g.11.00 dzieci kl. III mają uroczyste poświęcenie i zapalnie świec chrzcielnych wraz z wyznaniem wiary. Proszę o obecność wszystkich dzieci z rodzicami.

W przyszłą niedzielę 11.02. Kościół obchodzi święto M.Bożej z Lurdes i światowy dzień chorych. Tak wielu ludzi dziś choruje, potrzebuje pomocy medycznej, ale także zwykłego ludzkiego ciepła i zrozumienia. Bądźmy na to wrażliwi i starajmy się być zawsze pomocą wobec tych co cierpią, bo i sami kiedyś takiej pomocy może będziemy potrzebowali. W przyszłą niedzielę na mszy św. o g.11.00 obejmiemy modlitwą wszystkich chorych i cierpiących. Natomiast msza św. z udzielaniem sakramentu chorych będzie podczas rekolekcji wielkopostnych które będą już w II tygodniu W.Postu.

Od jutra msze św. w tygodniu wracają na godz. 18.00 dodatkowa o 17.30. W środę od g.17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy, o 17.30 różaniec i nowenna do M.B.N.Pomocy i o g.18.00 msza św. W tygodniu są wolne intencje można zamawiać w biurze parafialnym, które jest już czynne normalnie od wtorku do piątku po wieczornej mszy św.

Nowy harmonogram odmawiania różańca w środy jest wywieszony w gablotce

Czas karnawału zbliża się ku końcowi. W tym tygodniu tzw. „tłusty czwartek” a w następnym tygodniu środa popielcowa rozpoczynająca Wielki Post.

Przewodnik Katolicki i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Zm. +Dorota Kokornaczyk była długoletnia nauczycielka w naszej szkole – pogrzeb odbył się w środę w Wolsztynie. W naszym kościele będą odprawione dwie msze św. we wtorek 6.02. o g. 8.00 i w środę 14.02. o g.18.00.

Wieczny odpoczynek…