Dodano: 2023-05-13, VI Niedziela Wielkanocna - 14.05.2023 r.

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023r.

Przeżywamy VI Niedzielę wielkanocną. Za tydzień ur. Wniebowstąpienia Pańskiego, za dwa tygodnie Zesłanie Ducha św. „Zielone Świątki”

Od jutra, a więc w poniedziałek, wtorek i środę 15, 16 i 17.05.2023r.  będziemy przeżywać dni modlitw o dobre urodzaje tzw. „Dni Krzyżowe” Każdego dnia wyruszy z kościoła procesja:

- I dzień o g. 18.00 do krzyża na ul. Jujki, Rauera – po niej msza św.

- II dzień o g.18.00 do figury na ul. Stradyńskiej – po niej msza św.

- III dzień po różańcu i mszy św. o g.18.00 (nie będzie nowenny do M.B.N.P.) do figury Najśw. Serca P.Jezusa i na cmentarz, gdzie modląc się za naszych zmarłych zakończymy dni modlitw o dobre urodzaje.

W poszczególne dni formularz mszalny będzie w następujących intencjach:

- w pierwszy dzień: „O dobre zasiewy”

- w drugi: „O uświęcenie pracy ludzkiej”

- w trzeci dzień: „O odpowiednią, dobrą pogodę”

Zapraszam do udziału w tych szczególnych dniach całą naszą parafię i każdego z osobna. Człowiek może wiele, ale w tym wszystkim potrzeba Bożego Błogosławieństwa. Prośmy o nie, gdy jest ku temu stosowny czas. Proszę też, by przynajmniej z każdego domu, rodziny, jedna osoba uczestniczyła w tych publicznych modlitwach.

W środę z racji dni krzyżowych, nie będzie adoracji i nowenny, proszę tylko, o odmówienie o g.17.30 różańca w kościele przez kolejną różę.

Trwa miesiąc maj. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe i cały czas zachęcam do odprawiania majowego przy figurach i krzyżach na wioskach.

Za tydzień w naszej Parafii I-komunia św. na mszy św. o g.10.00. Bardzo proszę wszystkich Parafin o modlitwę w int. dzieci, ich rodziców i aby tę mszę św. pozostawić tylko dla dyspozycji dzieci i ich rodzin. W tym roku idzie 40 dzieci.

Kolejna próba dla w dzieci kl.III będzie w poniedziałek i środę o g.15.45; Pierwsza spowiedź dla dzieci komunijnych w piątek wg. ustalonego planu, dla rodziców i rodzin w piątek od g.18.30 do 19.30.

Rocznica I-komunii św. dla dzieci kl. IV będzie na zakończenie białego tygodnia w niedzielę 28.05. na mszy św. o g.11.00. Spotkanie z tymi dziećmi będzie w czwartek 25.05. o g.16.00.

Przy tej okazji chcę też przypomnieć wszystkim, którzy gdziekolwiek będą uczestniczyć w I-komunii św. o religijnym i duchowym przeżywaniu tej uroczystości, oraz by być prawdziwym świadkiem Jezusa Eucharystycznego.

Odpust św. Jana Nepomucena, przypadnie w najbliższą sobotę 20.05. Jak zawsze o g.18.00  będzie uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła i szczególnym uczestnictwem bractwa św. Jana. Członków Bractwa i ich rodziny, a także wszystkich Parafian na ten odpust serdecznie zapraszam!!!

Za tydzień III niedziela miesiąca. Będziemy się modlić się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

W sobotę 03.06. nasza Parafia i cały dekanat wolsztyński będzie pielgrzymował do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Pielgrzymka jest związana z przygotowaniem do koronacji cudownego obrazu M.B. uzdrowienia chorych w Smolicach, które będzie maiło miejsce we wrześniu tego roku. Z naszej parafii planujemy autokar. Wyjazd rano powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Koszty uzależnione od ilości osób.

Przewodnik Katolicki i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.