Dodano: 2023-05-06, V Niedziela Wielkanocna - 07.05.2023 r.

V Niedziela Wielkanocna – 07.04.2023r.

Przeżywamy V Niedzielę wielkanocną. Umacniajmy naszą wiarę w Chrystusa Zmartwychwstałego i bądźmy Jego świadkami.

Trwa maj, najpiękniejszy miesiąc, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odbywają się: w niedziele i święta po mszy św. o g.11.00; w dni powszednie, podobnie jak różaniec, jeżeli są dwie msze, to po pierwszej mszy, jak jedna, to po mszy św. wieczornej. W środy majowe będzie połączone z różańcem i nowenną przed mszą wieczorną. Bardzo serdecznie zachęcam i zapraszam, by jak najliczniej przychodzić na te nabożeństwa. Proszę też, by na wioskach na sali czy przy figurach, Parafianie także się gromadzili i odśpiewali litanię do Matki Bożej. Szczególna intencja na nabożeństwa majowe to modlitwa o pokój na świecie i za naszą Ojczyznę.

Dziś o g.11.00 msza św. w int. wszystkich strażaków i ich rodzin z naszej Parafii. Serdecznie zapraszam!

Skarbonki wielkopostne, które dzieci otrzymały podczas W. Postu w szkole, proszę by przekazały Paniom katechetkom, aby podsumować tą wielkopostną akcję Caritas.

Kolejne próby dla dzieci I-komunijnych we wtorek i czwartek o g.16.00.

I-komunia św. w naszej Parafii jest 21.05. natomiast rocznica I-komunii dla dzieci kl.IV w niedzielę 28.05. na zakończenie białego tygodnia.

Przy tej okazji chcę przypomnieć wszystkim, którzy gdziekolwiek będą uczestniczyć w I-komunii św. o religijnym i duchowym przeżywaniu tej uroczystości, oraz by być prawdziwym świadkiem Jezusa Eucharystycznego.

Tegoroczne Dni Krzyżowe i modlitwy o dobre urodzaje rozpoczną się w przyszłym tygodniu: 15, 16, 17. maja. Msze św. o dobre urodzaje dla poszczególnych mieszkańców wiosek, rozpocznę od przyszłej niedzieli 14.05. w porządku alfabetycznym.

Odpust św. Jana Nepomucena, przypadnie w sobotę 20.05. Jak zawsze o g.18.00  będzie uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła i szczególnym uczestnictwem bractwa św. Jana. Członków Bractwa i ich rodziny, a także wszystkich Parafian na ten odpust serdecznie zapraszam!!!

Jutro 08.05. przypada święto św. Stanisława Bp. i Męczennika – Patrona Polski. Odpust ku czci św. Stanisława w Gościeszynie w przyszłą niedzielę  g.12.00

Przewodnik Katolicki i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.