Dodano: 2023-02-17, VII Niedziela Zwykła - 18.02.2023 r.

VII Niedziela Zwykła – 18.02.2023r.

Dziś III niedziela miesiąca. Modlimy się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. W lutym, jak co roku, składkę z III niedzieli przeznaczamy na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Kościół jak wiadomo ogrzewamy prądem więc rachunki za prąd po obecnych podwyżkach są bardzo duże. Za część tego sezonu zimowego Parafia jeszcze nie dostała rachunku. Z góry więc za te wszystkie ofiary i te zbierane i te wpłacane na konto serdecznie dziękuję!

Dziś także ostatnia już niedziela karnawału. W tym tygodniu 22.02. przypada środa popielcowa, która rozpoczyna 40 dniowy Wielki Post, okres pokut i nawrócenia, czas, który ma nam pomóc w refleksji nad sobą i naszym zbawieniem, oraz ma nas przygotować na święta Zmartwychwstania Pańskiego Jako chrześcijanie starajmy się przeżyć go szczególnie gorliwie.Msze św. w Środę Popielcową wraz z ceremonią poświęcenia i posypania głów popiołem  będą: o g. 8.00; 10.00, i 18.00. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a więc powstrzymanie się od potraw mięsnych, oraz trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta.

Tradycyjnie w środę popielcową przed kościołem zbieramy ofiary na CARITAS. W tym roku zbiórka na Caritas jest dziś i w środę popielcową ze szczególnym przeznaczeniem na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”

W środę z racji środy popielcowej nie będzie nowenny i wystawienia Najśw. Sakramentu. Proszę, aby obecne Matki i Ojcowie Różańcowi odmówili o 17.30 różaniec w int. dobrego przeżycia W. Postu dla wszystkich Parafian.

Początek Wielkiego Postu to też modlitwa wszystkich wierzących, zwłaszcza nas Polaków, o trzeźwość. Zachęcam do podjęcia abstynencji we Wielkim Poście od napojów alkoholowych i innych używek, oraz gorliwej modlitwy i postu w tej intencji, oraz za rodziny dotknięte tym problemem.

W Wielkim Poście będą odprawiane nabożeństwa Wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

w każdy piątek W. Postu: g. 18.30 – po mszy wieczornej. Droga Krzyżowa będzie prowadzona na zmianę przez dzieci, młodzież i kapłana. Będzie też jak zawsze Droga Krzyżowa ulicami naszych miejscowości.

Gorzkie Żale:

z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę W. Postu o g.14.00 i bezpośrednio po gorzkich żalach będzie msza św. SERDECZNIE  ZAPRASZAM!!!

Od przyszłej niedzieli – I niedzieli W.Postu – rozpoczną się w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dla dzieci z naszych szkół. Pierwsze po pandemii w pełnym wymiarze. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablotce. Podczas rekolekcji są dodatkowe msze św. – są wolne intencje. Rekolekcje poprowadzi O. Paweł Ratajczyk – Oblat z Poznania.

Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Wolsztynie w dniach: 20.02. – 24.02. 2023r. początek o g. 19.00.

Rozpoczyna się okres rozliczania z urzędem skarbowym za r.2022. Przepisy pozwalają w tym roku 1,5% przekazać na cele charytatywne. Dyrektor Caritas zwraca się z taką prośbą o przekazanie tego 1,5% na ten cel. W deklaracji podatkowej należy wpisać odpowiedni nr KRS-u. Stosowne ulotki z nazwą i nr KRS-u można zabrać z koszyczka w kruchcie kościoła.

Przewodnik Katolicki i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Zm. +Jan Weiss z St. Widzimia – pogrzeb odbył się w środę

Wieczny odpoczynek.