Dodano: 2023-01-07, Niedziela Chrztu Pańskiego - 08.01.2023

Niedziela Chrztu Pańskiego – 08.01.2023r.

„Bóg zapłać” za ofiary na misje.

Przeżywamy dziś niedzielę chrztu Pana Jezusa. Zachęcam byśmy zawsze wracali do źródła naszej wiary, jakim jest chrzest św. Liturgicznie kończy się dziś okres Bożego Narodzenia, ale nasza polska tradycja, zachęca nas do przeżywania tego czasu aż do 2.02. do M.B. Gromnicznej. Bardzo zachęcam wszystkich do trwania w duchu Bożego Narodzenia.

Dziś w naszym kościele po 3 letniej przerwie spowodowanej pandemią, odbędą się 24 Spotkania Kolędowe Chórów i Zespołów Śpiewaczych. Koncert rozpocznie się o godzinie 14.00. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo, 10 chórów z okolicznych miejscowości oraz chór z miasta partnerskiego Wolsztyna - Lubben z Niemiec. Bardzo serdecznie zapraszamy!

Kolęda – czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin.

Jak mówiłem, tych Parafian których nie dam rady odwiedzić osobiście z kolędowym błogosławieństwem zapraszam na mszę św. i kolędowanie w poszczególne niedziele. Dziś pierwsza taka niedziela; na wszystkich mszach św. modlimy się szczególnie za mieszkańców Adamowa, a o g.11.00 msza św. w ich intencji. Na koniec każdej mszy św. specjalna modlitwa i błogosławieństwo.

Za tydzień zapraszam mieszkańców Nowego Widzimia. Cały harmonogram kolędowych spotkań jest wywieszony w gablotce.

Od jutra dalszy ciąg kolędy w Kębłowie. Plan koledy jest wywieszony w gablotce przy kosciele.

Przypominam też: szanując wolność każdego z nas i nikomu się nie narzucając, kto pragnie przyjąć kapłana do swego domu proszę żeby podszedł do furtki czy bramy, będzie to dla mnie znak, że w tym domu pragną gościć kapłana z kolędowym błogosławieństwem. W przeciwnym razie idę dalej.

Msze św. w styczniu z racji kolędy w tygodniu są tylko o g.8.00. W środy nie ma też adoracji i nowenny.

Biuro Parafialne w styczniu czynne także tak jak są msze św. zawsze po mszy św.

Przewodnik Katolicki i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.