Dodano: 2023-01-01, NOWY ROK - 2023

Nowy Rok – 01.01.2023r.

W imię Boże rozpoczynamy Nowy 2023 Rok.

Wszystkim Parafianom i wszystkim Gościom składam najserdeczniejsze Życzenia Noworoczne! Najpierw życzę zdrowia, wszelkich łask Bożej Dzieciny, oraz szczególnej opieki Matki Bożej, św. Józefa, św. Bartłomieja naszego patrona. Niech Pan Bóg w nadchodzącym roku da nam prawdziwy pokój i pozwoli nam wieść życie ciche i spokojne. Niech każdy dzień tego nowego roku będzie dobry i szczęśliwy dla każdego z Was i niech będzie zadatkiem życia wiecznego w niebie. „Szczęść Boże”

Dziś Nowy Rok – ur. Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju Msze św. o g: 9.30; 11.00 i 17.00.

W piątek 6.01. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego –Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kadzidła i kredy, tak jak w każdą niedzielę: o g. 8.00; 9.30, 11.00. W tym dniu zbieramy ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Przed kościołem będzie można nabyć poświęcone kadzidło i kredę.

Także 06.01. w naszej Parafii będziemy obchodzili 104 r. wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jak zawsze na mszach św. będziemy modlili się w intencji poległych powstańców, zwłaszcza z naszego terenu i Parafii. Po mszy św. o g.11.00 na cmentarzu przy pomniku Powstańców będzie złożenie kwiatów. Serdecznie wszystkich zapraszam!

W tym tygodniu I Piątek miesiąca przypada w ur. Trzech Króli.

W niedzielę 8.01. w naszym kościele po 3 letniej przerwie spowodowanej pandemią, odbędą się 24 Spotkania Kolędowe Chórów i Zespołów Śpiewaczych. Koncert rozpocznie się o godzinie 14.00. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo, 10 chórów z okolicznych miejscowości oraz chór z miasta partnerskiego Wolsztyna - Lubben z Niemiec. Bardzo serdecznie zapraszamy!

W tym roku na ile to będzie możliwe ruszę z kolędom. Kolęda będzie tylko w Kębłowie.

Chciałbym jednak za każdą rodzinę naszej Parafii którą nie dam rady osobiście odwiedzić pomodlić się o zdrowie i Boże Błogosławieństwo w nowym roku. Od niedz. 08.01. i w następne niedziele stycznia co tydzień będzie modlitwa i kolędowe błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych wiosek. Na wszystkich mszach św. w daną niedz. będzie modlitwa za mieszkańców danej wioski z błogosławieństwem, a o g.11.00 msza św. w intencji wioski. Harmonogram jest następujący:

- 08.01. za mieszkańców Adamowa;

- 15.01. za mieszkańców Nowego Widzimia;

- 22.01. za mieszkańców Starego Widzimia;

- 29.01. za mieszkańców Stradynia i Kębłowa, którzy nie mieli kolędy.

Od środy 04.01. rozpocznę kolędę czyli duszpasterskie odwiedziny Parafian.

Po trzech latach kiedy kolędy nie było, nastawienie do tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, zwłaszcza inspirowane medialnymi nowinkami, bardzo się zmieniło. Szanując wolność każdego z nas i nikomu się nie narzucając, kto pragnie przyjąć kapłana do swego domu proszę żeby podszedł do furtki czy bramy, będzie to dla mnie znak, że w tym domu pragną gościć kapłana z kolędowym błogosławieństwem. W przeciwnym razie idę dalej.

Msze św. w styczniu w tygodniu będą o g.8.00. jeżeli są intencje.

Plan kolędy jest wywieszony w gablotce przy kościele.

Przewodnik Katolicki i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.