Dodano: 2022-11-12, XXXIII Niedziela Zwykła - 13.11.2022 r.

XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2022r.

Zakończyliśmy listopadowe modlitwy za zmarłych i wymienianki. Dziękuję wszystkim za wspólną i wytrwałą modlitwę za zmarłych, dziękuję za ofiary zbierane na cmentarzu, oraz za wszystkie ofiary z wymienianek; te jak mówiłem przeznaczamy na nasze prace remontowe.„Bóg zapłać”

Wymienianki które jeszcze będą, dołączę do nowenny w środę 23.11.

W dzisiejszą niedzielę Kościół obchodzi XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pod hasłem: „Uleczyć tęsknotę”. Modlimy się i solidaryzujemy się prześladowaną Ukrainą.

A przed kościołem zbieramy dziś ofiary na Poznańskie Seminarium Duchowne.

UWAGA – kandydaci do bierzmowania.

Rozpoczyna się kolejne przygotowanie młodzieży do bierzmowania. W tej grupie przygotowywać się będzie młodzież z kl. VII i VIII oraz starsi. Pierwsze spotkanie będzie w piątek 18.11. zapraszam na mszę św. o g.18.00 i po mszy św. spotkanie. Proszę przynieś kartkę i coś do pisania.

W czwartek i piątek 17 i 18.11. od g. 9.00 do 15.00 w Biurze Parafialnym, Panie będą zapisywać intencje na rok 2023, na tych samych zasadach co w tym roku. Drugie msze św. będę przyjmował na bieżąco, w miarę możliwości ich odprawienia. Przypominam też, że w środy, wraz z Nowenną do M.B.N.P. będą msze św. zbiorowe za zmarłych, a w II środę miesiąca za żywych. Proszę więc o roztropność w zapisywaniu mszy św. i proszę pamiętać, żeby przynajmniej dwa tygodnie wcześniej podać intencje, jeżeli jest tylko wpisana rezerwacja.

Narzeczonych, którzy planują ślub w roku 2023 i małżonków, którzy mają swoje rocznice ślubu i planują osobną mszę św. proszę, aby wcześniej pomyśleli, by zarezerwować termin i godzinę ślubu i mszy św. Przypominam też, że jeżeli jest jakaś pomyłka w wypisanej intencji proszę o zgłoszenie tego do poprawienia. Jeżeli ktoś podaje intencje na kartce to zawsze proszę o wypisanie dnia i godz. mszy św.

Za tydzień ostatnia niedziela roku kościelnego Niedziela Chrystusa Króla. Za dwa tygodnie 27.11. rozpoczyna się Adwent.

Za tydzień też III niedz. miesiąca. Będziemy jak zawsze modlić się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców, a ofiary przeznaczamy na prace remontowe.

Przewodnik Katolicki, nowy nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.