Dodano: 2022-10-16, XXIX Niedziela Zwykła - 16.10.2022 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022r.

Dziś 16.10. kiedy przypada kolejna rocznica wyboru Jana Pawła II na stolicę apostolską, już po raz XXII obchodzimy Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem: „Blask prawdy”

Przed kościołem zbieramy ofiary na „Dzieło  Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla uzdolnionych dzieci. Po 3 latach przerwy dzieci ze SK Caritas przed kościołem rozprowadzają papieskie kremówki. Są pakowane po 2 sztuki po 12 zł. Bardzo serdecznie zachęcam!!!!

Dziś też III niedz. miesiąca. Modlimy się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

Ojcowie Franciszkanie ze Wschowy bardzo dziękują za przekazane płody rolne do kuchni dla ubogich i zapewniają o stałej modlitwie za wszystkich darczyńców.

Trwa październik – miesiąc różańca św.

Przypominam: nabożeństwo różańcowe jest, zawsze o godz. 18.00 między jedną a drugą mszą św. Wyjątkiem jest środa: różaniec jak zawsze połączony z nowenną i sobota o godz. 17.30. W niedzielę różaniec po mszy o g.11.00.

Bardzo serdecznie zachęcam do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych. Kiedy nie mogę przybyć do kościoła na różaniec, zachęcam do indywidualnego odmawiania tej modlitwy, czy też we wspólnocie, na sali czy przy figurze na wioskach.

Dzieci przychodzą na różaniec w poszczególne dni:

- poniedziałki dzieci przedszkolne, 0, kl. I i II;

- wtorki dzieci kl. III i IV;

- czwartki dzieci kl. V i VI;

- piątki dzieci kl. VII i VIII oraz młodzież.

Bardzo proszę rodziców o zaangażowanie się i pomoc w dotarciu dzieciom na różaniec – to tylko raz w tygodniu.

Jesienne sprzątanie cmentarza i bieżące porządki planujemy na sobotę 22.10. października. Już dziś proszę o pomoc wszystkich Parafian, tak jak co roku i proszę też o zadbanie o groby swoich najbliższych. Przypominam o bieżącym regulowaniu zaległości związanych z pokładnym i stawianiem pomników!!!

We wtorek 18.10. wspominamy św. Łukasza Ew. – patrona Służby Zdrowia. W tym dniu i na nowennie będziemy się modlić w ich intencji.

Za tydzień kościół obchodzi Światową Niedzielę Misyjną – przed kościołem będzie zbiórka ofiar na misje.

Przewodnik Katolicki, nowy nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Zm. +Sylwester Wawrzynowicz z Kębłowa – pogrzeb był w środę.

Wieczny odpoczynek …