Dodano: 2022-07-30, XVIII Niedziela Zwykła - 31.07.2022 r.

XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022r.

Wszystkim kierowcom, którzy święcili pojazdy w naszej Parafii z okazji św. Krzysztofa, za wszystkie ofiary składane z tej okazji - składam serdeczne „Bóg zapłać” Przeznaczamy je na nasze prace remontowe i budowlane. Osobne podziękowanie kieruję do Strażaków z OSP Kębłowo, którzy kierowali ruchem i porządkiem podczas święcenia pojazdów.

Jeżeli ktoś by chciał jeszcze poświęcić swój pojazd, proszę po mszy św. podjechać pod zakrystię!

We wtorek 02.08. po przerwie spowodowanej pandemię przez naszą Parafię przechodzić będzie po raz kolejny Salezjańska Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna na Jasną Górę. Ok. g.10.00 pielgrzymi mają przerwę w Starym Widzimiu koło sali wiejskiej. Zwracam się, jak poprzednie lata, z prośbą do mieszkańców Starego Widzimia oraz wszystkich Parafian o skromne ugoszczenie pielgrzymów, oraz komu czas pozwoli o przybycie na miejsce postoju na wspólną modlitwę i śpiew. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież. Okażmy im otwarte serce, a oni będą pamiętać o nas przed tronem Jasnogórskiej Pani!

Jutro rozpoczyna się sierpień. Miesiąc wielu świąt Maryjnych i Narodowych. Biskupi polscy jak zawsze zachęcają, by w tym miesiącu zachować abstynencję od wszelkich napojów alkoholowych. Jutro także 01.08. wspominamy kolejną 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza św. w I piątek z nabożeństwem do N.Serca P.Jezusa o g.19.00. Okazja do spowiedzi tylko przed wieczorną mszą św.

Od jutra msze św. zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w tygodniu są tylko w środę i I piątek. Msze w soboty i niedzielę normalnie. Plan mszy i intencje wywieszony jest w gablotce. W czasie urlopu, w razie wezwania do chorego czy pogrzebu, zastępstwo pełni ks. proboszcz z Gościeszyna.

Biuro parafialne w tym czasie jest nie czynne.

W przyszłą środę 10.08. odpust św. Wawrzyńca, patrona Kościółka na cmentarzu. Msza św. za zmarłych Parafian i spoczywających na naszym cmentarzu będzie tutaj w Kościele o g.19.00.

Informacje dla Parafian.

- W tym roku w naszej Parafii w Kębłowie będziemy przeżywać Powiatowo-Gminne dożynki w sobotę 27.08. Będą one połączone z dożynkami Parafialnymi. Szczegóły w późniejszym czasie.

- Odpust św. Bartłomieja Ap. głównego patrona naszej Parafii będzie 28.08.

Przewodnik Katolicki, nowy nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.