Dodano: 2022-07-23, XVII Niedziela Zwykła - 24.07.2022 r.

XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022r.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na nasze prace remontowe w kościele. Dziękuję też za modlitwę szczególnie do M.B.Szkaplerznej.

Dziś w niedzielę wspominając św. Krzysztofa, którego święto przypada 25.07.  Modlimy się w intencji wszystkich kierowców, podróżujących, a przede wszystkim o mądrość i trzeźwość, siadania za kierownice, oraz o bezpieczeństwo na drogach. Po wszystkich mszach św. jest poświęcenie pojazdów. Wszystkie ofiary zbierane przy poświęceniu pojazdów, przeznaczamy na nasze prace remontowe.

Przypominam, że w tygodniu msze św. są o  g.19.00; dodatkowa o g.18.30. W soboty msza św. już z niedzieli o g.18.00.

W tygodniu w liturgii wspominamy: jutro w poniedziałek św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa, a we wtorek 26.07. św. Annę.

We wtorek 02.08. po przerwie spowodowanej pandemię przez naszą Parafię przechodzić będzie po raz kolejny Salezjańska Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna na Jasną Górę. Ok. g.10.00 pielgrzymi mają przerwę w Starym Widzimiu koło sali wiejskiej. Zwracam się, jak co roku, z prośbą do mieszkańców Starego Widzimia oraz wszystkich Parafian o skromne ugoszczenie pielgrzymów, oraz komu czas pozwoli o przybycie na miejsce postoju na wspólną modlitwę i śpiew. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież. Okażmy im otwarte serce, a oni będą pamiętać o nas przed tronem Jasnogórskiej Pani!

Informacje dla Parafian.

- Odpust św. Wawrzyńca, patrona Kościółka na cmentarzu, przypadnie w środę 10.08. Msza św. za zmarłych Parafian i spoczywających na naszym cmentarzu będzie tutaj w Kościele o g.19.00.

- W tym roku w naszej Parafii w Kębłowie będziemy przeżywać Powiatowo-Gminne dożynki w sobotę 27.08. Szczegóły w późniejszym czasie.

- Odpust św. Bartłomieja Ap. głównego patrona naszej Parafii będzie 28.08.

- Informuję też Parafian, że pod koniec lipca i w I połowie sierpnia z powodu urlopów i braku zastępstw msze św. w tygodniu będą tylko w środę oraz w sobotę i w niedzielę. Intencje zarezerwowane na ten termin będą dołączone do środowej nowenny lub zainteresowanych proszę o kontakt w celu przesunięcia mszy św.

Biuro Parafialne też będzie nie czynne.

Przewodnik Katolicki, nowy nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Zm. +Anna Winiarz z Kębłowa – pogrzeb odbył się w sobotę.

Wieczny odpoczynek …