Dodano: 2022-06-18, XII Niedziela Zwykła - 19.06.2022 r.

Niedziela w oktawie Bożego Ciała – 19.06.2022r.

Dziś trzecia niedziela miesiąca modlimy się za naszą Parafię, w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane dziś na nasze prace remontowe.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Msze św. o Najśw. Sakramencie z procesją wokół kościoła będą o g. 18.00, a dziś w niedzielę o g. 11.00; wyjątkiem będzie poniedziałek 20.06. – dzień wizytacji biskupiej.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek, kiedy to tradycyjnie będziemy też święcić wianki. Proszę o zrobienie pięknych wianków i przyniesienie je do kościoła do poświęcenia.

W piątek przypada ur. Najśw. Serca Pana Jezusa. O g.18.00 msza św. w kościele, a po niej procesja z Najśw. Sakramentem do figury Serca Pana Jezusa na ul. Wolsztyńskiej.

W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post.

Po zakończeniu piątkowej liturgii, po dwuletniej przerwie, wszystkich Panów z Bractwa św. Jan, oraz Panów noszących baldachim, także seniorów serdecznie zapraszam na tradycyjne spotkanie!!!

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za wspólne uczczenie Najśw. Sakramentu w ur. Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała i aktywnie włączyli się w budowę ołtarzy, szczególnie mieszkańcom ul. Młyńskiej, Łąkowej, Krętej oraz Radzie Parafialnej; dziękuję za przygotowanie trasy, oraz uświetnienie tej uroczystości. Dziękuję wszystkim pocztom sztandarowym, także niosącym nowe sztandary Matek i Ojców, niosącym feretrony, poduszki, Panom z Bractwa św.Jana, Panom od baldachimu, szafarzom, dziewczynką sypiącym kwiatki i adorującym, ministrantom, lektorom, katechetom, organiście i ekipie która przygotowała nagłośnienie, oraz tradycyjnie dzieciom I komunijnym. Dziękuję strażakom z OSP za pokierowanie ruchem i troskę, aby procesja mogła bezpiecznie przejść! Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na mój apel i prośbę, by zjednoczyć się dla uczczenia i wyznania wiary w Jezusa Eucharystycznego. Wielkie „Bóg zapłać”

W piątek 24.06. zakończenie roku szkolnego. Msze św. na zakończenie roku szkolnego będą:

- dla szkoły w Starym Widzimiu w środę 22.06. o g.13.00 na sali wiejskiej;

- dla szkoły w Kębłowie w piątek 24.06. o g.8.00 tutaj w kościele.

Bardzo proszę wszystkich rodziców, aby dopilnowali, by dzieci i młodzież była u spowiedzi i komunii św. na zakończenie roku, by podziękować Panu Bogu za mijający rok szkolny i pomodlić się o dobre, szczęśliwe i bezpieczne wakacje.

Zespół Pieśni i Tańca "Kębłowo” serdecznie zaprasza na IX Spotkania Folklorystyczne na ziemi wolsztyńskiej, które odbędą się w przyszły weekend. W sobotę 25 czerwca o godzinie 20.00 koncert festiwalowy na placu przy remizie strażackiej, a zaraz po nim widowisko plenerowe " Tajemnica Krótkiej Nocy". nad kanałem. Natomiast w niedzielę 26 czerwca o godzinie 11.00 wspólna msza święta w naszym kościele z zaproszonymi zespołami. Więcej szczegółowych informacji na plakatach.

Jutro w poniedziałek 20.06. nasza parafia będzie przeżywała kanoniczną wizytację biskupa która odbywa się co 5 lat.

O godz. 10.00 będzie przywitanie ks. Biskupa i msza św. dla wszystkich Parafian połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia, procesją Eucharystyczną i poświęceniem nowych sztandarów.

O godz. 15.00 na cmentarzu będzie nabożeństwo i modlitwa za naszych zmarłych. Prośba o bieżący porządek na cmentarzu.

Przy okazji informacja: Przy śmietnikach na cmentarzu stanęła specjalna gablota z półkami na zużyte znicze. Zamiast je wyrzucać jeżeli są jeszcze dobre, można je tam postawić, a chętni mogą je wykorzystać przy swoich grobach. Dziękuję wykonawcom za wykonanie gabloty!!!

O godz. 18.00 msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania i poświęcenie nowej dzwonnicy.

Po południu będzie też objazd całej parafii oraz poświęcenie odnowionej kapliczki w Stradyniu. Proszę też o bieżące zadbanie o przydrożne krzyże i figury.

Cały plan wizytacji jest wywieszony w gablotce. Proszę Parafian o modlitwę  w intencji wizytacji i kandydatów do bierzmowania.

Przewodnik Katolicki, nowy nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Zm. +Marianna Joksz z Kębłowa – pogrzeb we wtorek o g.11.00

+Franciszek Popiół z Adamowa – pogrzeb w środę o g.10.00.