Dodano: 2022-06-11, Niedziela Trójcy św. - 12.06.2022 r.

Niedz. Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022r.

Dziś Niedziela Trójcy Przenajświętszej kończąca tegoroczny czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Dziś czerwcowa zbiórka ofiar na KUL.

W czwartek 16.06. przypada Boże Ciało. Tegoroczne ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowują mieszkańcy: Kębłowa: ul. Młyńska 1; Łąkowa 2; Kręta 3; i 4 ołtarz Rada Parafialna.

Hasła dla poszczególnych ołtarzy są następujące:

1.    Ołtarz – „To czyńcie na moją pamiątkę”

2.    Ołtarz – „Wy dajcie im jeść”

3.    Ołtarz – „Opowiadajcie co was spotkało”

4.    Ołtarz – „Bądźcie jednym ciałem”

Po przerwie spowodowanej pandemią zwracam się, do wszystkich Parafian, jako Wasz Proboszcz, z gorącym apelem i prośbą, aby nie lękać się i zaangażować w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, ołtarzy i całej trasy procesji. Chrystus Eucharystyczny, który idzie ulicami naszej miejscowości, chce nam, jak co roku w Boże Ciało błogosławić! Przygotujmy Mu godną trasę i miejsce, gdzie się zatrzymie i będzie nas karmił swoim słowem i chlebem!!! Nie oglądajmy się jeden na drugiego, ale zróbmy wszystko co w naszej mocy, bo to mnie Pan Bóg kiedyś zapyta: czy przygotowałeś mi miejsce? Proszę też wszystkich Parafian o godny udział w Procesji Bożego Ciała i wspólne publiczne wyznanie naszej wiary. Nie bójmy się też udekorować naszych domów symbolami religijnymi, nawet jak nie idzie tam procesja.

O udział w procesji Bożego Ciała i później w oktawie, tradycyjnie proszę wszystkie poczty sztandarowe, feretrony, poduszki, Panów z Bractwa św.Jana, Panów do baldachimu, dziewczynki sypiące kwiatki i adorujące, ministrantów, oraz dzieci z kl. III – I-komunijne aby szły w albach. Ponawiam moją prośbę do Parafian o zmobilizowanie się, by w procesji Bożego Ciała i oktawy, szły wszystkie nasze sztandary i feretrony.

Próba dla dziewczynek, które pragną sypać kwiatki będzie w środę 15.05. o g.16.30 przy Kościele. Proszę też bardzo rodziców, zwłaszcza mamy, o pomoc i dopilnowanie tych dzieci.

W oktawie Bożego Ciała msze św. z procesją wokół Kościoła będą o g.18.00; w niedzielę po mszy o g.11.00. Wyjątkiem będzie poniedziałek 20.06. dzień wizytacji – procesja będzie po rannej mszy św. o g.10.00.

W miesiącu czerwcu tradycyjnie, odprawiamy nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa, wg. tego samego planu co nabożeństwa majowe, w oktawie Bożego Ciała razem z procesją.

Uwaga Kandydaci do Bierzmowania.

Spotkanie i wspólna próba będzie w piątek 17.06. o g.18.00.

Msza św. z konferencją dla kandydatów, rodziców i świadków bierzmowania w niedz. 19.06. o g.11.00.

Spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków bierzmowania oraz spowiedź na zakończenie roku szkolnego będzie w sobotę 18.06. godz. 9.00 – 10.00. Będą też zaproszeni kapłani.

Za tydzień w poniedziałek 20.06. nasza parafia będzie przeżywała kanoniczną wizytację biskupa która odbywa się co 5 lat.

O godz. 10.00 będzie przywitanie ks. Biskupa i msza św. dla wszystkich Parafian połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia, procesją Eucharystyczną i poświęceniem nowych sztandarów.

O godz. 15.00 na cmentarzu będzie nabożeństwo i modlitwa za naszych zmarłych.

O godz. 18.00 msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania i poświęcenie nowej dzwonnicy.

Po południu będzie też objazd całej parafii oraz poświęcenie odnowionej kapliczki w Stradyniu. Proszę też o bieżące zadbanie o przydrożne krzyże i figury.

Cały plan wizytacji jest wywieszony w gablotce. Proszę Parafian o modlitwę  w intencji wizytacji i kandydatów do bierzmowania.

Przewodnik Katolicki, nowy nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.