Dodano: 2022-06-04, Zesłanie Ducha Św. - 05.06.2022 r.

Zesłanie Ducha Św. – 05.06.2022r.

Przeżywamy dziś ur. Zesłania Ducha św. – Zielone Świątki. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jutro w II św. w ur. M.B.Matki Kościoła msze św. są o godz. 8.00; 10.00 i 18.00. Za tydzień Niedziela Trójcy Przenajświętszej kończąca tegoroczny czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.

W miesiącu czerwcu tradycyjnie, odprawiamy nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa, wg. tego samego planu co nabożeństwa majowe.

Uwaga Kandydaci do Bierzmowania.

Aktualny plan ostatniego etapu przygotowania do bierzmowania – jest wywieszony w gablotce. Proszę o obecność wszystkich kandydatów i pilnowania terminów.

Za półtora tygodnia przypada Boże Ciało. Tegoroczne ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowują mieszkańcy: Kębłowa: ul. Młyńska 1; Łąkowa 2; Kręta 3; i 4 ołtarz Rada Parafialna.

Hasła dla poszczególnych ołtarzy są następujące:

1.    Ołtarz – „To czyńcie na moją pamiątkę”

2.    Ołtarz – „Wy dajcie im jeść”

3.    Ołtarz – „Opowiadajcie co was spotkało”

4.    Ołtarz – „Bądźcie jednym ciałem”

Zwracam się też z prośbą do Parafian o zmobilizowanie się, by w procesji Bożego Ciała i oktawy, szły wszystkie nasze sztandary i feletrony. Trzeba je na bieżąco przeglądnąć, możliwe że coś ponaprawiać i może zorganizować nowych ludzi do niesienia. Bardzo o to proszę!

W oktawie Bożego Ciała w poniedziałek 20.06. nasza Parafia będzie przeżywała wizytacje biskupią. Będzie w tym dniu udzielany sakrament bierzmowania, sakrament chorych, będzie poświęcenie dzwonnicy, nowych sztandarów. Ks. Bp. pragnie także nawiedzić nasz cmentarz i pomodlić się razem z nami za zmarłych. Bardzo proszę Parafian i wszystkich którzy mają swoich zmarłych na naszym cmentarzu, o bieżące porządki grobów i cmentarza. Szczegóły programu wizytacji podam w najbliższym czasie.

Za tydzień czerwcowa zbiórka ofiar na KUL.

Przewodnik Katolicki, nowy nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Zm. +Grażyna Kaczmarek ze St.Widzimia – pogrzeb odbył się w Wolsztynie, +Mieczysław Kowalewicz z Kębłowa – pogrzeb był w czwartek.

Wieczny odpoczynek …