Dodano: 2022-05-07, IV Niedziela Wielkanocna - 08.05.2022 r.

IV Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022r.

Dziś w niedzielę wspominając św. Floriana i święto patronalne strażaków, o g.11.00 odbędzie się Msza św. w int. wszystkich strażaków i ich rodzin z naszej Parafii. Serdecznie zapraszam!

Dziś także 08.05. przypada święto św. Stanisława Bp. i Męczennika – Patrona Polski. Odpust ku czci św. Stanisława w Gościeszynie o g.12.00

Miesiąc maj to miesiąc I-komunii św. W naszej Parafii I-komunia będzie za tydzień w niedzielę 15.05. na mszy św. o g.10.00. Bardzo proszę wszystkich Parafin o modlitwę w int. dzieci, ich rodziców i aby tę mszę św. pozostawić tylko dla dyspozycji dzieci i ich rodzin. W tym roku idzie 39 dzieci.

Kolejna próba dla w dzieci kl.III będzie w poniedziałek i czwartek o g.15.45; Pierwsza spowiedź dla dzieci komunijnych w piątek wg. ustalonego planu, dla rodziców i rodzin w piątek od g.18.30 do 19.30.

Rocznica I-komunii św. dla dzieci kl. IV i V symbolicznie po przerwie spowodowanej pandemią będzie na zakończenie białego tygodnia w niedzielę 22.05. na mszy św. o g.11.00. Proszę wszystkich rodziców aby zadbali, by dzieci które I-komunie miały w pandemii na nowo odkryły ten wielki dar jakim jest Eucharystia.

Przy tej okazji chcę też przypomnieć wszystkim, którzy gdziekolwiek będą uczestniczyć w I-komunii św. o religijnym i duchowym przeżywaniu tej uroczystości, oraz by być prawdziwym świadkiem Jezusa Eucharystycznego.

Trwa maj, najpiękniejszy miesiąc, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą: w niedziele i święta po mszy św. o g.11.00; w dni powszednie, podobnie jak różaniec, jeżeli są dwie msze, to po pierwszej mszy, jak jedna, to po mszy św. wieczornej. W środy majowe będzie połączone z różańcem i nowenną przed mszą wieczorną. Bardzo serdecznie zachęcam i zapraszam, by jak najliczniej przychodzić na te nabożeństwa. Proszę też, by po przerwie spowodowanej pandemią na wioskach i przy figurach, Parafianie także się gromadzili i odśpiewali litanię do Matki Bożej. Szczególna intencja na nabożeństwa majowe to modlitwa o pokój.

Za tydzień III niedziela miesiąca. Będziemy się modlić się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

Odpust św. Jana Nepomucena, przypadnie w sobotę 21.05. O g.18.00  będzie uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła i szczególnym uczestnictwem bractwa św. Jana. Członków Bractwa i ich rodziny, a także wszystkich Parafian na ten odpust serdecznie zapraszam!!!

Tegoroczne Dni Krzyżowe i modlitwy o dobre urodzaje, liturgicznie wypadną 23, 24, 25. maja. Msze św. o dobre urodzaje dla poszczególnych mieszkańców wiosek, rozpocznę od niedzieli 29.05. w porządku alfabetycznym.

Skarbonki wielkopostne, które dzieci otrzymały podczas W. Postu w szkole, proszę by przekazały Paniom katechetkom, aby podsumować tą wielkopostną akcję Caritas.

Przy probostwie stanęła nowa figura M.B. Niepokalanej na odnowionym cokole. W najbliższą środę po nowennie i mszy św. będzie poświęcenie tej figury! Składam serdeczne podziękowanie dobrodziejom i wszystkim, którzy pomogli odnowić cokół, by M.B. miała tam godne miejsce. „Bóg zapłać”

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek 13.05 – M.B.Fatimskiej i rocznicę, zamachu na św. J.P.II, a w sobotę św. Macieja Ap.

Przewodnik Katolicki, nowy nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.