Dodano: 2022-04-23, Niedziela Miłosierdzia - 24.04.2022 r.

Niedziela Miłosierdzia – 24.04.2022r.

Dziś NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Bardzo zachęcam do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II, a także bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika s. Faustyny. Szczególnie modlimy się o zaprzestanie wojny, o pokój i o zdrowie dla nas wszystkich!!!

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się „Tydzień Miłosierdzia”. Jak zawsze przypomnienie o naszej wrażliwości na ludzi chorych, samotnych i będących  w potrzebie, a w obecnym czasie wszystkich, którzy uciekają przed wojną szukając schronienia i pomocy – w kruchcie kościoła zbiórka ofiar na Caritas, kolejna pomoc dla Ukrainy.

Dziś też przypada odpust we Wroniawach. Suma odpustowa będzie o g. 15.00.

Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim za wspólnie przeżyte święta. Dziękuję za przygotowanie kościoła; dziękuję za wszystkie ofiary składane na naszą Parafię, i tutaj w kościele i poprzez wpłaty na konto Parafii. Dziękuje też za ofiary na daninę diecezjalną, na nasze prace remontowe oraz na KUL „B Ó G   Z A P Ł AĆ”

Za tydzień 01.05. Niedziela Biblijna i narodowy dzień czytania Pisma św. pod hasłem: „Pokój temu domowi”

UWAGA Dzieci I-komunijnych.

Kontynuujemy spotkania przygotowujące dzieci do I-Komunii św.  Kolejne spotkania dzieci będą: wtorek 26.04 i w czwartek 28.04. o g.16.00. Proszę o obecność wszystkich dzieci i by przyniosły ćwiczenia z zaliczeniami modlitw.

Natomiast ostatnie spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych będzie w piątek 29.04. zapraszam na mszę św. o g. 18.00 i spotkanie. Także proszę o obecność wszystkich rodziców. Przy tej okazji przypominam rodzicom dzieci kl.II o zorganizowaniu się i przygotowaniu kościoła na I-komunię św. która jest 15.05.

UWAGA Kandydaci do bierzmowania.

Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie w środę 27.04. o g.19.00 w Wolsztyńskim Domu Kultury. Jest to spotkanie dla bierzmowanych z całego dekanatu wolsztyńskiego w ramach specjalnego koncertu Kulturalne Bierzmowania. Kandydaci na zakończenie spotkania otrzymają pamiątkę obecności na tym spotkaniu. Szczegóły na plakacie.

Przewodnik Katolicki, nowy nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.