Dodano: 2022-04-16, Zmartwychwstanie Pańskie 17.04.2022 r.

Zmartwychwstanie Pańskie – 17.04.2022r.

„Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych;

Nie ma Go tutaj – Zmartwychwstał.”
(Łk. 24. 4)

Wszystkim moim Kochanym Parafianom, w te największe święta chrześcijaństwa, przesyłam najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne. Obyśmy, oczyszczeni duchowo przez doświadczenie trudnych czasów pandemii i wojny na Ukrainie, umocnieni przez rozmodlenie, ufni przez zawierzenie Bogu i Matce Najświętszej mogli na nowo zmartwychwstać. Byśmy umieli właściwie odczytać aktualne znaki czasu, aby w nową rzeczywistość wejść odnowieni i umocnieni łaską Zmartwychwstałego Pana, by po mimo tych różnorodnych przeszkód cały czas budować cywilizację Bożej Miłości i Pokoju. Wszystkim z całego serca życzę Wesołego Alleluja!!!

W te szczególne święta, jak co roku życzenia dla wszystkich Parafian przesłali: Ks. Abp. Stanisław Gądecki, wraz z ks. biskupami pomocniczymi, Rektor Poznańskiego Seminarium, Rektor Seminarium Ojców Oblatów w Obrze, siostra Patalas, siostra Katarzyna, która kiedyś pracowała w Kębłowie, oraz siostra: Christiana.

Przeżywając święta Wielkanocne, pragnę bardzo serdecznie podziękować za modlitwę, za to że trwacie w wierze przy Panu Bogu, że jesteście z Parafią i o nią się troszczycie. Czasy są bardzo trudne pod wieloma względami. Dziękuję więc za wszystkie ofiary składane na naszą Parafię, tutaj w kościele, i przez wpłaty na konto Parafii. Dziękuje też za ofiary na daninę diecezjalną, którą też można cały czas wpłacać na konto, czy w kopertach składać w kościele. „B Ó G   Z A P Ł AĆ”

Pragnę także, podziękować wszystkim, którzy w tych dniach pomogli i przyczynili się do jak najlepszego przygotowania i przeżycia świąt: a więc wszystkim Panom i Paniom tutaj zaangażowanym i biorącym udział w procesji rezurekcyjnej, dzieciom i młodzieży czytającą czytania i mękę Pana Jezusa, szafarzowi Łukaszowi, ministrantom, lektorom, Panu organiście, całej służbie liturgicznej. Szczególne podziękowania dla O.Adriana Kotlarskiego.

Dziękuję Paniom i Panom za przygotowanie ciemnicy, grobu Pańskiego, wszelkich dekoracji oraz ustrojenia kwiatami kościoła. Bóg zapłać także za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

Szczególne podziękowanie kieruję do strażaków naszej Parafii, którzy podtrzymują tradycję wystawiania warty honorowej przy grobie Pana Jezusa! Po przerwie spowodowanej pandemią znowu są obecni. W tym roku wartę wystawiły wszystkie OSP z terenu naszej Parafii. Wszystkim za wszystko „Bóg zapłać”!

Dziś w I święto Zmartwychwstania msze św. są o g. 9.30; i 11.00.

Jutro w II święto msze św. 8.00; 9.30; 11.00. Tradycyjnie w ten dzień zbieramy ofiary na KUL.

Bardzo zachęcam, by przychodząc do kościoła w święta, także oddać cześć krzyżowi św. na którym umarł nasz Zbawiciel. Kto pragnie może ucałować krzyż, lub przez chwilę adorować i prosić Pana o zdrowie, opiekę i Boże Bł. dla całej rodziny. Krzyż jest cały czas wystawiony przy ołtarzu adoracji tzw. „ciemnicy”

W piętek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post.

Za tydzień NIEDZIELA MIŁOSIERDZIAZachęcam do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II, a także bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika s. Faustyny. Szczególna modlitwa o zaprzestanie wojny, o pokój i o zdrowie dla nas wszystkich!!! W niedzielę miłosierdzia rozpocznie się tydzień miłosierdzia. Przed Kościołem będziemy zbierać ofiary na Caritas zwłaszcza na pomoc Ukrainie.

W święto Miłosierdzia Bożego przypada odpust we Wroniawach. Suma odpustowa będzie o g. 15.00, wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ks. Prob. Sławek bardzo serdecznie zaprasza!

Przewodnik Katolicki, nowy nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.