Dodano: 2022-01-05, Objawienie Pańskie - Trzech Króli - 06.01.2022 r.

Ur. Objawienia Pańskiego – 06.01.2022r.

Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego –Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kadzidła i kredy, tak jak w każdą niedzielę: o g. 8.00; 9.30, 11.00. W kruchcie kościoła zbieramy ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

Także dziś w naszej Parafii obchodzimy 103 r. wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na wszystkich mszach św. modlimy się w intencji poległych powstańców, zwłaszcza z naszego terenu i Parafii. Po mszy św. o g.11.00 na cmentarzu przy pomniku Powstańców będzie złożenie kwiatów. Serdecznie wszystkich zapraszam!

Jutro przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. tylko przed mszą ranną i wieczorną. Msza św. z nabożeństwem do N.S.P.Jezusa o g. 8.00 i 18.00

Jak już informowałem ze względu na pandemię kolędy, czyli duszpasterskich odwiedzin rodzin w tym roku nie będzie. Chciałbym jednak za każdą rodzinę naszej Parafii pomodlić się o zdrowie i Boże Błogosławieństwo w nowym roku. Przygotowałem plan takiego przejścia i jest następujący:

Od dziś też i w następne niedziele stycznia co tydzień będzie modlitwa i kolędowe błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych wiosek. Na wszystkich mszach św. w daną niedz. będzie modlitwa za mieszkańców danej wioski z błogosławieństwem, a o g.11.00 msza św. w intencji wioski. Harmonogram jest następujący:

- 06.01. za mieszkańców Adamowa;

- 09.01. za mieszkańców Kębłowa;

- 16.01. za mieszkańców Nowego Widzimia;

- 23.01. za mieszkańców Starego Widzimia;

- 30.01. za mieszkańców Stradynia.

Ponad to przygotowałem plan przejścia przez naszą Parafię i tylko zatrzymując się przy każdej posesji, nie wchodząc do domów, chcę udzielić błogosławieństwa i zostawić pamiątkowy obrazek z modlitwą kolędową.

Szanując wolność każdego z nas i obecne przepisy sanitarne, kto pragnie takiego błogosławieństwa, proszę żeby podszedł do furtki, bramy, czy otworzył okno, na znak dla mnie, że tutaj mam się zatrzymać.

Dlatego msze św. w styczniu w tygodniu będą o g.8.00. Wyjątkiem będzie środa i sobota gdzie będzie msza o g.18.00. W środy będzie tak jak do tej pory adoracja, różaniec i nowenna do M.B.N.P. z mszą św.

W najbliższą niedzielę 9.01. po mszy św. o g.11.00 będzie koncert ZPiT Kębłowo. Ze względu na pandemię nie będzie typowego spotkania i śpiewania kolęd, tylko wystąpi sam zespół Kębłowo w pełnym składzie.

Przewodnik Katolicki i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

W związku z ciągle zwiększającą się ilością zakażeń koronawiruswm wg. aktualnych przepisów w kościele może przebywać 30% miejsc – u nas jest to 100 osób i w to nie wlicza się osób zaszczepionych. Przypominam i bardzo proszę: dystans, dezynfekcja i maseczka na twarzy w kościele. Dbajmy o to, o nasze zdrowie dla dobra nas wszystkich.

W sytuacji kontroli przez Policję czy Sanepid, odpowiedzialność za brak maseczki w kościele czy potwierdzenia szczepienia, każdy ponosi sama za siebie!!!

Kolędowe przejście Parafii z Bożym błogosławieństwem!

- sob. 08.01. g. 11.00      - Kębłowo: ul. Łąki, Wierzbowa, domy przy stacji PKP i ul. Kolonia.

- pon. 10.01. g. 13.00       - Kębłowo: ul. Kręta, Łąkowa, Jujki, Rynek i Rauera do kanału.

- wt.   11.01. g. 13.00      - Kębłowo: ul. Stradyńska, Wodna, Sosnowa i Leśna.

- śr.    12.01. g. 13.00       - Stradyń – od strony Kębłowa.

- czw. 13.01. g. 13.00      - Kębłowo ul. Nowa, Osiedlowa, Poprzeczna, Krótka i Młyńska.

- piąt. 14.01. g. 13.00      - Wolsztyńska – początek prawą strona powrót lewą stroną.

- sob. 15.01. g. 11.00      - Nowy Widzim – początek od strony torów.

- niedz.16.01. g. 15.00    - Stary Widzim – Osiedle.

- pon. 17.01. g. 13.00      - Adamowo.

- wt.   18.01. g. 13.00      - St. Widzim – od strony Kębłowa do figury M.Bożej i droga na N.Widzim.

- czw. 20.01. g. 13.00      - Stary Widzim – od P. Babuszkiewicz i droga na Wolsztyn.

Idąc ulicami naszej Parafii będę tylko zatrzymywał się przy każdej posesji, nie wchodząc do domów, udzielał błogosławieństwa i pozostawię pamiątkowy obrazek z modlitwą kolędową.

Pod czas kolędowego przejścia z Bożym Błogosławieństwem nie będę zbierał żadnych ofiar. Jeżeli ktoś chce złożyć ofiarę kolędowa na rzecz Parafii może to uczynić podczas mszy św. w niedzielę w którą modlimy się za daną miejscowość, a jeżeli nie może przybyć do kościoła z różnych przyczyn, zawsze można ofiarę wpłacić na konto Parafii. (konto jest na naszej stronie internetowej)