Dodano: 2022-01-05, II Niedziela Bożego Narodzenia - 02.01.2022 r.

II Niedziela Bożego Narodzenia – 02.01.2022r.

Przeżywamy II Niedz. Po Bożym Narodzeniu. Msze św. dziś ja w każdą niedzielę: o g. 8.00; 9.30 i 11.00.

W czwartek 6.01. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego –Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kadzidła i kredy, tak jak w każdą niedzielę: o g. 8.00; 9.30, 11.00. W tym dniu zbieramy ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

Także 06.01. w naszej Parafii będziemy obchodzili 103 r. wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jak zawsze na mszach św. będziemy modlili się w intencji poległych powstańców, zwłaszcza z naszego terenu i Parafii. Po mszy św. o g.11.00 na cmentarzu przy pomniku Powstańców będzie złożenie kwiatów. Serdecznie wszystkich zapraszam!

W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. tylko przed mszą ranną i wieczorną. Msza św. z nabożeństwem do N.S.P.Jezusa w piątek o g. 8.00.

Jak już informowałem ze względu na pandemię kolędy, czyli duszpasterskich odwiedzin rodzin w tym roku nie będzie. Chciałbym jednak za każdą rodzinę naszej Parafii pomodlić się o zdrowie i Boże Błogosławieństwo w nowym roku. Od ur. Trzech Króli 06.01. i w następne niedziele stycznia co tydzień będzie modlitwa i kolędowe błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych wiosek. Na wszystkich mszach św. w daną niedz. będzie modlitwa za mieszkańców danej wioski z błogosławieństwem, a o g.11.00 msza św. w intencji wioski. Harmonogram jest następujący:

- 06.01. za mieszkańców Adamowa;

- 09.01. za mieszkańców Kębłowa;

- 16.01. za mieszkańców Nowego Widzimia;

- 23.01. za mieszkańców Starego Widzimia;

- 30.01. za mieszkańców Stradynia.

Po niedz. 9.01. chciałbym przejść naszą Parafię i tylko zatrzymując się przy każdej posesji, nie wchodząc do domów, udzielić błogosławieństwa i zostawić pamiątkowy obrazek z modlitwą kolędową.

Szanując wolność każdego z nas i obecne przepisy sanitarne, kto pragnie takiego błogosławieństwa, proszę żeby podszedł do furtki, bramy, czy otworzył okno, na znak dla mnie, że tutaj mam się zatrzymać.

Szczegółowy plan takiego przejścia postaram się przygotować do Trzech Króli, będzie to zawsze w godz. popołudniowych.

Dlatego msze św. w styczniu w tygodniu będą o g.8.00. Wyjątkiem będzie środa i sobota gdzie będzie msza o g.18.00. W środy będzie tak jak do tej pory adoracja, różaniec i nowenna do M.B.N.P. z mszą św.

W naszym kościele 06.01. w III Króli – na wszystkich mszach św. będzie śpiewał kolędy zespół „AUDIO Z”

W niedzielę 9.01. po mszy św. o g.11.00 będzie koncert ZPiT Kębłowo. Ze względu na pandemię nie będzie typowego spotkania i śpiewania kolęd, tylko wystąpi sam zespół Kębłowo w pełnym składzie.

Przewodnik Katolicki i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

W związku z ciągle zwiększającą się ilością zakażeń koronawiruswm wg. aktualnych przepisów w kościele może przebywać 30% miejsc – u nas jest to 100 osób i w to nie wlicza się osób zaszczepionych. Przypominam i bardzo proszę: dystans, dezynfekcja i maseczka na twarzy w kościele. Dbajmy o to, o nasze zdrowie dla dobra nas wszystkich.

W sytuacji kontroli przez Policję czy Sanepid, odpowiedzialność za brak maseczki w kościele czy potwierdzenia szczepienia, każdy ponosi sama za siebie!!!