Dodano: 2021-12-11, III Niedziela Adwentu - 12.12.2021 r.

III Niedziela Adwentu   – 12.12.2021r.

Przeżywamy III niedzielę adwentu nazywaną niedzielą radości. Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej – cieszmy się i radujmy na przyjście Pana. Cały czas zachęcam - starajmy się po mimo pandemii jak najlepiej przeżywać czas adwentu. Warto postawić sobie pytanie jak przeżywam czas adwentu?

Serdeczne” Bóg zapłać” za ofiary na biedne kościoły na wschodzie, zwłaszcza tam gdzie są Polacy.

Za tydzień w III niedz. grudnia, już po raz ostatni w tym roku, będziemy się modlić za naszą Parafię, za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców a składka przeznaczona jest na nasze prace remontowe.

Dzisiaj na mszy św. o g.11.00 dzieci kl.III mają poświęcenie i wręczenie medalików.

Przypominam!!! Tradycyjna msza św. Roratnia, ku czci Matki Bożej oczekującej na narodziny Jezusa, odprawiamy w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, o g. 18.00. W niedzielę msza św. w duchu adwentowego oczekiwania na narodziny P. Jezusa o g.11.00. Serdecznie zapraszam!!!

Z racji trwającej pandemii i wzrostu zakażeń koronawirusem udział dzieci w roratach tutaj w kościele pozostawiam roztropnej decyzji rodziców zachowując wszystkie aktualne przepisy sanitarne. Jeżeli nie będę mógł przyjść na roraty zachęcam w domach do udziału w roratach online, które będą transmitowane. Zachęcam, by wtedy w domu zapalić tradycyjny lampion, czy świece adwentową i w skupieniu i modlitwie przeżywać roraty, które są cząstką przygotowania nas na święta Bożego Narodzenia.

W poniedziałek 13.12. przypada 40 r. wprowadzenia stan wojenny w naszym kraju. Pamiętając o tej rocznicy, pamiętajmy o tych którzy wówczas walczyli, cierpieli i ginęli za wolną Polskę, i by tą kartę naszej historii przekazywać młodemu pokoleniu, dopóki żyjemy my, którzy bezpośrednio przeżywaliśmy ten trudny czas! Za ofiary stanu wojennego będziemy modlić się w środę na nowennie do M.B.N.Pomocy.

Przy ołtarzu św. Józefa można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Za opłatki jest dobrowolna ofiara, jak zawsze, którą w tym roku przeznaczamy na pokrycie kosztów budowy dzwonnicy.

Nikt z Parafii nie roznosi opłatków po domach.

Razem z opłatkami można nabyć świece CARITAS. Ofiara za świece: – małe – 8,50 zł. duże – 18 zł. przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ks. Dyr. Caritas z góry za wszystkie ofiary bardzo dziękuje.

W tym roku także Parafia organizuje tzw. „Tytkę Miłosierdzia”. Chciałbym zachęcić Parafian do kontynuacji tego dzieła. Kto by chciał przygotować taką torbę z podstawowymi produktami żywnościowymi dla rodzin biednych, ubogich wielodzietnych, to będzie mógł to uczynić w czasie adwentu i do 20.12. dostarczyć ją do Parafii. Zwracam się też do osób dorosłych, którzy zechcą pomóc później w dostarczeniu tych paczek do właściwych rodzin o zgłoszenie się do mnie.

W sobotę na mszy św. o g.18.00 harcerze przyniosą ogień betlejemski, który będzie można odpalać, zabierać do domu, by zapłonął na naszych stołach wigilijnych. Niech będzie on światłością przychodzącego Pana i Zbawiciela.

W tym tygodniu rozpoczynają się spowiedzi adwentowe. W naszej Parafii spowiedz z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w poniedziałek 20.12.

Przypominam, że cały czas jestem gotowy do odwiedzin chorych którzy pragną w domu przystąpić do sakramentów św. Ze względu na trwającą pandemię proszę o indywidulany kontach w celu umówienia się.

Przewodnik Katolicki, nr „Miłujcie się” i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.

W związku z ciągle zwiększającą się ilością zakażeń koronawiruswm wg. aktualnych przepisów w kościele może przebywać 50% miejsc – u nas jest to 150 osób i w to nie wlicza się osób zaszczepionych. Od 15.12. są zapowiedziane kolejne zmiany przepisów. Przypominam i bardzo proszę: dystans, dezynfekcja i maseczka na twarzy w kościele. Dbajmy o to, o nasze zdrowie dla dobra nas wszystkich.