Dodano: 2021-11-27, I Niedziela Adwentu - 28.11.20021 r.

I Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na nasze prace remontowe w kościele. Dziękuję też za modlitwę i duchowe wsparcie, o którym nie powinniśmy zapominać!

Dziękuję także za ofiary na Kościół w potrzebie i emigrantów „Bóg zapłać”

Dzisiaj I niedziela ADWENTU, szczególnego czasu oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowania na święta Bożego Narodzenia; a także rozpoczyna się Nowy Rok Kościelny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”

Zachęcam wszystkich Parafian, by po mimo trwającej pandemii i różnych ograniczeń z tym związanych, do jak najlepszego przeżycia czasu adwentu. Nie dajmy się skusić mediom i reklamom, które już nam oferują świąteczny nastój i dalekie są od chrześcijańskiego przeżywania adwentu!

Tradycyjna msza św. Roratnia, ku czci Matki Bożej oczekującej na narodziny Jezusa, będzie odprawiana w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, o g. 18.00.  W tym roku roraty będziemy przeżywać pod hasłem: „Droga do Betlejem”

Zachęcam do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci i młodzież, jak zawsze, zachęcam tradycyjnie do zrobienia pięknych lampionów, które zapalane w kościele, oraz w drodze do, i z kościoła, przypominać mają wszystkim o czasie adwentu. Na pierwsze roraty przynosimy zrobione i podpisane kolorowe serduszka. Serdecznie zapraszam!!!

Przed kościołem można nabyć ciekawą zdrapkę adwentową, która może być jednym z dobrych elementów przygotowania do świąt! Cena 5 zł.

Z racji trwającej pandemii i wzrostu zakażeń koronawirusem udział dzieci w roratach tutaj w kościele pozostawiam roztropnej decyzji rodziców zachowując wszystkie aktualne przepisy sanitarne. Jeżeli nie będę mógł przyjść na roraty zachęcam w domach do udziału w roratach online, które będą transmitowane. Zachęcam, by wtedy w domu zapalić tradycyjny lampion, czy świece adwentową i w skupieniu i modlitwie przeżywać roraty, które są cząstką przygotowania nas na święta Bożego Narodzenia.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży będzie w piątek 03.12.

- od g.15.00 do 16.00 dla dzieci z wiosek,

- od g.16.00 do 17.00 dla dzieci z Kębłowa.

Msza św. z nabożeństwem do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o g. 8.00.

Informuje też Parafian, że spowiedź adwentowa przed świętami z udziałem zaproszonych kapłanów w naszej Parafii jest zaplanowana na 20.12.

Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać poświęcone opłatki wigilijne.  Za opłatki jest dobrowolna ofiara, jak zawsze, którą w tym roku przeznaczamy na pokrycie kosztów budowy dzwonnicy.

Nikt z Parafii nie roznosi opłatków po domach.

Razem z opłatkami można nabyć świece CARITAS. Ofiara za świece: – małe – 8,50 zł. duże – 18 zł. przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ks. Dyr. Caritas z góry za wszystkie ofiary bardzo dziękuje.

Za tydzień w II niedzielę adwentu w całej Polsce będziemy modlić się w intencji katolików na wschodzie. Przed kościołem zbieramy ofiary na biedne kościoły na wschodzie, zwłaszcza tam gdzie są Polacy.

W tym roku także Parafia będzie organizowała tzw. „Tytkę Miłosierdzia”. Chciałbym zachęcić Parafian do kontynuacji tego dzieła. Kto by chciał przygotować taką torbę z podstawowymi produktami żywnościowymi dla rodzin biednych, ubogich wielodzietnych, to będzie mógł to uczynić w czasie adwentu.

Przypominam, że cały czas jestem gotowy do odwiedzin chorych którzy pragną w domu przystąpić do sakramentów św. Ze względu na trwającą pandemię proszę o indywidulany kontach w celu umówienia się.

Przewodnik Katolicki nowy nr „Miłujcie się” i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.

+Jarosław Florek z Adamowa – pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek …

W związku z ciągle zwiększającą się ilością zakażeń koronawiruswm SANEPID przypomina o zasadzie: dystans, dezynfekcja i maseczka na twarzy w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Takim pomieszczeniem jest też kościół. Dbajmy o to, o nasze zdrowie dla dobra nas wszystkich.