Dodano: 2021-11-06, XXXII Niedziela Zwykła - 07.11.2021 r.

XXXII Niedziela Zwykła  – 07.11.2021r.

Dziękuję wszystkim, za wspólne przeżycie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Dziękuję też za wszystkie ofiary składane w tych dniach na utrzymanie cmentarza i remont kościółka św. Wawrzyńca. Mnie jako duszpasterza i proboszcza cieszy, że tak wielu w tym dniu było u komunii św.  i ofiarowało ją za swoich zmarłych. „Bóg zapłać”.

Trwa czas modlitwy za zmarłych. Dziś po mszy św. o g.11.00 różaniec za wszystkich naszych zmarłych Parafian, zwłaszcza w ostatnim roku. Do wtorku będzie różaniec z wymieniankami. Msza św. o g.17.00 i po niej różaniec z wymieniankami. Serdecznie zapraszam!

Do specjalnej skrzynki wystawionej pod chórem można cały czas wrzucać jednorazowe wymienianki. Po zakończeniu naszych modlitw będą one przez cały miesiąc dołączane w kolejne środy do nowenny.

W tym roku z racji pandemii, podobnie jak w ub. roku odpust za zmarłych  można uzyskać każdego dnia przez cały miesiąc listopad. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz, oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

W czwartek przypada 11.11. wspomnienie św. Marcina, i rocznica  odzyskania przez Polskę Niepodległości - nasze narodowe święto. Msze św. w tym dniu o g.8.00 i g.10.00  w int. naszej Ojczyzny.

Proszę Parafian, aby na to piękne narodowe święto odzyskania niepodległości, wywiesili na swoich domach biało-czerwone, narodowe flagi.

W przyszła niedzielę będziemy gościć kleryków z Obry, którzy tradycyjnie będą rozprowadzać kalendarze misyjne.

Także za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pod hasłem: „Solidarni z Libanem”.

Po renowacji wróciła kolejna część ołtarza św. Wawrzyńca z kościółka na cmentarzu. Widać tam obraz Jezusa boleściwego, który był zakryty przez obraz św. Wawrzyńca. Prace te udało się sfinansować ze środowych składek na nowennie. Serdeczne Bóg zapłać!

Przypominam, że cały czas jestem gotowy do odwiedzin chorych którzy pragną w domu przystąpić do sakramentów św. Ze względu na trwającą pandemię proszę o indywidulany kontach w celu umówienia się.

Przewodnik Katolicki nowy nr „Miłujcie się” i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.

Zm. +Tomasza Witt z N.Widzimia. Pogrzeb będzie w piątek.

Wieczny odpoczynek …

W związku ze zwiększoną ilością zakażeń koronawiruswm SANEPID przypomina o zasadzie: dystans, dezynfekcja i maseczka na twarzy w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Takim pomieszczeniem jest też kościół. Dbajmy o to, o nasze zdrowie dla dobra nas wszystkich.