Dodano: 2021-10-30, XXXI Niedziela Zwykła - 31.10.2021 r.

XXXI Niedziela Zwykła  – 31.10.2021r.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na misje.

Dzisiejsza niedziela to dzień wspomnienia rocznicy poświęcenia Kościoła Parafialnego. Przypomnę: 03.11.1857 r. nastąpiło poświęcenie naszego Kościoła, a 11.09.1897 r. odbyła się konsekracja naszej świątyni.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za bieżące prace i porządki na cmentarzu. „Bóg zapłać” Proszę wszystkich Parafian, aby na Wszystkich Świętych groby naszych najbliższych były zadbane i uporządkowane. Pamiętajmy jednak, że nie wygląd grobu jest ważny dla zmarłych, ale nasza pamięć, nasza modlitwa, nasza ofiarowana komunia św. za nich. Proszę też pomyśleć o tych grobach, gdzie nie ma już najbliższej rodziny, pozostawionych bez opieki, warto zrobić dobry uczynek uporządkować taki grób i pomodlić się za tych co tam spoczywają.

Jutro 1.11. – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. są: - tutaj w Kościele o g. 8.00 i 9.30; nie będzie mszy św. o g.11.00; - na cmentarzu o g. 13.00; najpierw procesja za zmarłych i msza św. ze Słowem Bożym za wszystkich zmarłych Parafian i pochowanych na naszym cmentarzu.

We wtorek 2.11. w Dzień Zaduszny msze św. będą: - w Kościele o g. 8.00, 10.00 po tej mszy procesja za zmarłych i wieczorem  o g.18.00 połączona już z różańcem i pierwszymi wymieniankami. W tym roku także ze względu na trwający remont nie będzie mszy św. w kościółku na cmentarzu w dzień zaduszny. W dniu Wszystkich Świętych zbieramy ofiary na utrzymanie cmentarza, zwłaszcza na pokrycie kosztów wywozu śmieci, poboru wody i bieżących prac konserwacyjnych kościółka św. Wawrzyńca. Ofiary na ten cel, będziemy zbierać też w czasie mszy św. i różańca za zmarłych z wymieniankami. Bardzo proszę o zrozumienie tej prośby!!!

W tym roku z racji pandemii, podobnie jak w ub. roku odpust za zmarłych  można uzyskać każdego dnia przez cały miesiąc listopad. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz, oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

Do specjalnej skrzynki wystawionej pod chórem będzie można wrzucać jednorazowe wymieniani z okazji dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Proszę o zaznaczenie z jakiej wioski są wymienianki, by później w wyznaczonym dniu modlić w intencji tych zmarłych, oraz o wyraźne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych. Kartki na wymienianki można sobie zabrać ze stoliczka pod chórem. Wszystkie ofiary z wymienianek w tym roku przeznaczamy na budowę dzwonnicy.

Od wtorku 2.11. rozpoczniemy modlitwy za naszych zmarłych. W tygodniu codziennie będzie msza św. o g.17.00 i po niej różaniec z wymieniankami z poszczególnych wiosek wg. harmonogramu. Z tej racji w środę nie będzie adoracji i nowenny, tylko o g.17.00 msza św. i różaniec za zmarłych.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca.

Okazja do spowiedzi od 15.00 do 16.00. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 8.00 i 17.00 z wymieniankami.

Przypominam, że cały czas jestem gotowy do odwiedzin chorych którzy pragną w domu przystąpić do sakramentów św. Ze względu na trwającą pandemię proszę o indywidulany kontach w celu umówienia się.

Przewodnik Katolicki nowy nr „Miłujcie się” i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.

Zm. +Nikodem Wojnarowicz maił 7 miesięcy. Pogrzeb odbył się w środę.

W związku ze zwiększoną ilością zakażeń koronawiruswm SANEPID przypomina o zasadzie: dystans, dezynfekcja i maseczka na twarzy w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Takim pomieszczeniem jest też kościół. Dbajmy o to, o nasze zdrowie dla dobra nas wszystkich.