Dodano: 2021-08-28, Odpust św. Bartłomieja Ap. - 29.08.2021 r.

Odpust św. Bartłomieja  – 29.08.2021r.

Dziś nasza Parafia obchodzi doroczny odpust ku czci św. Bartłomieja Ap. naszego patrona. Sumę odpustową w tym roku odprawi o g.12.00 ks. kan. Krzysztof Tomaszewski, były wikariusz naszej Parafii. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, wraz z całymi rodzinami na to doroczne święto Parafii. Bardzo proszę o udział w procesji odpustowej wszystkie poczty sztandarowe  i feletrony, dziewczynki sypiące kwiatki, Panów do baldachimu i Panów z Bractwa św. J.Nepomucena. Po mszy św. jak co roku będzie można uczcić relikwie św. Bartłomieja! SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!

W środę 01.09. rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie już we wtorek od g.15.00 do 17.00. Dzieci kl.IV, te co były u I-Komunii św. mogą przyjść także do spowiedzi w środę od g.17.00

Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny dla szkoły w Kębłowie będzie środę o g. 8.00. Dzieci przychodzą najpierw do kościoła, a później przejdą do szkoły gdzie o g. 9.00 jest rozpoczęcie roku szkolnego. Na mszy św. będzie także poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych zwłaszcza dzieciom kl. I.

W szkole w St. Widzimiu rozpoczęcie roku szkolnego o g.8.00 dla kl. I-III; o g.9.00 dla kl.IV-VIII. Msza św. dla dzieci ze szkoły ze St.Widzimia, ze względu na ograniczenia sanitarne i ilości osób, będzie w tutaj w kościele w przyszłą niedzielę o g.11.00. Na tej mszy św. także będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

Na mszę św. zapraszam nie tylko dzieci i nauczycieli, ale także rodziców.

W nowym roku szkolnym, w dobie ciągle panującej pandemii koronawirusa, życzę wszystkim dzieciom, młodzież, nauczycielom, wychowawcom, katechetom i rodzicom obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz zdrowia i wielu sukcesów w nauce, zdobywaniu wiedzy, a także pogłębiania swojego życia duchowego na wartościach chrześcijańskich.

1.09. przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Podczas mszy św. modlić się będziemy za wszystkich poległych, pomordowanych w czasie wojny; a także za pomordowanych kapłanów, zakonników i siostry zakonne. Proszę Was także o modlitwę w intencji pokoju na świecie i zgody miedzy narodami.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi ze względu na ślub, będzie tylko przed ranną i wieczorną mszą św. dla dzieci jak ogłaszałem już we wtorek. Msza św. ku czci Najśw. Serca P.Jezusa w piątek o g.8.00 i 18.00.

W piątek 03.09. przypada I rocznica II Nawiedzenia Ikony Jasnogórskiego Obrazu. W tym dniu po ślubie ok. godz. 16.15 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja dziękczynna do wieczornej mszy św. Bardzo serdecznie zapraszam na chwilę indywidualnego wyciszenia, wspomnienia tamtego pięknego wydarzenia i na nowo zawierzenia siebie, swoich najbliższych Matce Bożej Częstochowskiej.

Za tydzień przed kościołem zbiórka ofiar na uchodźców z Afganistaniu - zgodnie z komunukatem Episkopatu Polski.

W sobotę 04.09. o g.11.00 msza św. koronacyjna obrazu Matki Bożej Wschowskiej u Ojców Franciszkanów we Wschowie. Szczególy i zaproszenie na plakatach.

Od poniedziałku msze św. wieczorne będą już o g.18.00 dodatkowa o 17.30. Biuro Parafialne czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św.

Przewodnik Katolicki i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.