Dodano: 2021-05-30, Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 30.05.2021 r.

Trójcy Przenajświętszej. – 30.05.2021r.

Przeżywamy dziś Niedzielę Trójcy Przenajświętszej – jedną z największych prawd wiary: Jest jeden Bóg w trzech osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.

Kończy się miesiąc maj. Ostatnie już nabożeństwa majowe. Od 01.06. tradycyjnie, będziemy odprawiać nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa, wg. tego samego planu co nabożeństwa majowe.

W tym tygodniu w czwartek 03.06. przypada Boże Ciało.

Obowiązujące aktualnie przepisy sanitarne pozwalają zorganizować tradycyjną procesję Bożego Ciała. Według rozporządzenia, w zgromadzeniach liturgicznych sprawowanych na zewnątrz należy przestrzegać odległości między zgromadzonymi przynajmniej 1,5 metra. Przypominam: Tegoroczne ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowują mieszkańcy: Kębłowa ul. Wodna – 2 ołtarze (1 ołtarz prawa strona ulicy; 2 ołtarz lewa strona ulicy) 3 ołtarz ul. Leśna i Sosnowa i 4 ołtarz Rada Parafialna.

Hasła dla poszczególnych ołtarzy są następujące:

1.    Ołtarz – Wieczerza która przemienia życie;

2.    Ołtarz – Bez Boga na zawsze głodny;

3.    Ołtarz – Eucharystia która leczy;

4.    Ołtarz – Wieczerza przełamuje samotność.

Procesja Bożego Ciała wyruszy o g.10.00 tradycyjną trasą w Kębłowie; przy ostatnim ołtarzu na rynku będzie msza św.

Zwracam się z prośbą do wszystkich Parafian o zaangażowanie się w przygotowanie Bożego Ciała. Jest to okazja, by po dwóch latach uczcić Jezusa Eucharystycznego dziękować za zdrowie i prosić Go o Błogosławieństwo dla nas, dla naszych rodzin.

O udział w procesji Bożego Ciała i później w oktawie, tradycyjnie proszę wszystkie poczty sztandarowe, feretrony, poduszki, Panów z Bractwa św.Jana, Panów do baldachimu, dziewczynki sypiące kwiatki i adorujące, ministrantów. Proszę też, by w procesji Bożego Ciała i oktawy, szły wszystkie nasze sztandary i feletrony. Trzeba je na bieżąco przeglądnąć, możliwe że coś ponaprawiać i może zorganizować nowych ludzi do niesienia. Bardzo o to proszę!

Próba dla dziewczynek, które pragną sypać kwiatki będzie w środę 02.06. o g. 16.30 przy Kościele. Decyzję o udziale dzieci, czy będą sypać kwiatki pozostawiam rodzicom. Proszę też bardzo rodziców, zwłaszcza mamy, o pomoc i dopilnowanie tych dzieci.

W oktawie Bożego Ciała msze św. z procesją wokół Kościoła będą o g.18.00; w niedzielę po mszy o g.11.00.

W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży

od g.15.00 dla dzieci z wiosek

od g.16.00 dla dzieci z Kębłowa.

Bardzo zachęcam, aby rodzice, zachęcili dzieci oraz młodzież by skorzystała po dłuższym czasie przerwy spowodowaną pandemią, ze spowiedzi i komunii.

Obostrzenia sanitarne są dalej luzowane. Chcę bardzo zachęcić, by po tym długim czasie ograniczeń, skorzystać z sakramentów świętych, zwłaszcza ze spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Może warto przyjść sobie w tygodniu na modlitwę do kościoła, czy nabożeństwo majowe; odnowić na żywo swoją relację i przyjaźń z Panem Bogiem.

Na bieżąco można zamawiać msze św. i przypominam, żeby odpowiednio wcześniej podać treść intencji, jeżeli była tylko rezerwacja.

Przewodnik Katolicki, nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Informacje dla Parafian.

- kandydaci do bierzmowania: nowy termin sakramentu bierzmowania jest wyznaczony na 25.06. g.17.00. Po Bożym Ciele będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania. Szczegóły będą podane. Już proszę młodzież o bezwzględną obecność, bo czasu jest bardzo mało!

- Jak wcześniej informowałem I-komunia św. w naszej Parafii odbędzie się w odpust M.B.Szkaplerznej – 18.07. Proszę też rodziców kl.II, aby odpowiednio wcześniej zorganizowali się i przygotowali kościół na I komunię św.

- Dom Kultury w Kębłowie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i te małe i te duże na „Wieczór Magii” z Armandem Górnym we wtorek 01.06. o g.18.30   do domu kultury w Kębłowie.

- W niedzielę 13.06. o g.11.00 będzie uroczysta msza św. z okazji 45-lecia ZPiT Kębłowo, a koncert jubileuszowy odbędzie się 25.06.

Zm. +Łukasz Walkowiak z Kębłowa – pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek …