Dodano: 2021-05-16, Wniebowstąpienie Pańskie - 16.05.2021 r.

Wniebowstąpienie  Pańskie – 16.05.2021r.

Przeżyliśmy dni modlitw o dobre urodzaje. Dziękuję wszystkim, którzy w tym nie łatwym czasie pandemii uczestniczyli w tych modlitwach, czy tutaj w kościele, czy modląc się w swoich domach. Pamiętajmy, że nie są to tylko modlitwy dla rolników! Chleb spożywa każdy, jeść musi każdy. Człowiek może bardzo wiele, ale jeżeli Pan Bóg nie pobłogosławi ziarna, pracy ludzkiej, nie da deszczu i odpowiedniej pogody, nie uchroni od klęsk żywiołowych, to nikt cudu rozmnożenia chleba nie uczyni. Dlatego duchowym obowiązkiem jest, by każdy modlił się o dobre urodzaje.

Przeżywamy dziś święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha św. – Zielone Świątki. Od jutra wraz z nabożeństwem majowym nowenna do Ducha św.

Dziś III niedziela miesiąca. Modlimy się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

Trwa maj, najpiękniejszy miesiąc, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odbywają się: w niedziele i święta po mszy św. o g.11.00; w dni powszednie po mszy św. wieczornej. W środy majowe jest połączone z adoracją przed mszą wieczorną.

Odpust św. Jana Nepomucena, będziemy obchodzić w sobotę 22.05. O g.18.00  będzie uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła i szczególnym uczestnictwem bractwa św. Jana. Członków Bractwa i ich rodziny, a także wszystkich Parafian na ten odpust serdecznie zapraszam!!!

Boże Ciało przypada w tym roku 03.06. Obowiązujące aktualnie przepisy sanitarne nie zabraniają zorganizowania tradycyjnych procesji związanych z Uroczystością Bożego Ciała. Na dzień dzisiejszy według rozporządzenia w zgromadzeniach liturgicznych sprawowanych na zewnątrz należy przestrzegać odległości między zgromadzonymi przynajmniej 1,5 metra. W związku z tym będziemy organizowali procesję Bożego Ciała tak jak to było przed pandemią. Tegoroczne ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowują mieszkańcy: Kębłowa ul. Wodna – 2 ołtarze (1 ołtarz prawa strona ulicy; 2 ołtarz lewa strona ulicy) 3 ołtarz ul. Leśna i Sosnowa i 4 ołtarz Rada Parafialna.

Zwracam się z prośbą do wszystkich Parafian o zaangażowanie się w przygotowanie Bożego Ciała. Jest to okazja, by po dwóch latach uczcić Jezusa Eucharystycznego i prosić go o Błogosławieństwo dla nas, dla naszych rodzin.  Proszę też by w procesji Bożego Ciała i oktawy, szły wszystkie nasze sztandary i feletrony. Trzeba je na bieżąco przeglądnąć, możliwe że coś ponaprawiać i może zorganizować nowych ludzi do niesienia. Bardzo o to proszę!

Obostrzenia sanitarne coraz bardziej są luzowane. Chcę bardzo zachęcić, by po tym długim czasie ograniczeń, skorzystać z sakramentów świętych, zwłaszcza ze spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Może warto przyjść sobie w tygodniu na modlitwę do kościoła, czy nabożeństwo majowe; odnowić na żywo swoją relację i przyjaźń z Panem Bogiem.

Na bieżąco można zamawiać msze św. i przypominam, żeby odpowiednio wcześniej podać treść intencji, jeżeli była tylko rezerwacja.

Przewodnik Katolicki, nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Zm. +Natalia Płóciennik z Kębłowa l.35 – pogrzeb odbył się w sobotę.

+Stanisław Przybyła ze St.Widzimia – pogrzeb w środę o g.12.00. Wieczny odpoczynek …