Dodano: 2021-05-01, V Niedziela Wielkanocna - 02.05.2021 r.

V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021r.

Dziś na zakończenie tygodnia modlitw o nowe powołania, przed kościołem zbieramy ofiary na Poznańskie Seminarium Duchowne.

Rozpoczął się maj, najpiękniejszy miesiąc, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odbywają się: w niedziele i święta po mszy św. o g.11.00; w dni powszednie po mszy św. wieczornej. W środy majowe jest połączone z adoracją przed mszą wieczorną. Ze względu na pandemie koronowirusa, przy aktualnych obostrzeniach, nabożeństwa majowe przy figurach na wioskach pozostawiam do roztropnej decyzji parafian. Nie ma zakazu, ale gromadząc się na takie nabożeństwa, proszę o bezwzględne przestrzeganie aktualnych przepisów sanitarnych, dystansu i maseczek. Msze św. a także nabożeństwa są na bieżąco transmitowane na naszej stronie internetowej.

Jutro w poniedziałek 3.05. przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, oraz Konstytucji 3 maja. Msze św. 3.05. tak jak w każdą niedzielę: 8.00; 9.30 i 11.00 – na tej mszy św. będziemy szczególnie modlić się za naszą Ojczyznę. Proszę jak zawsze Parafian, byśmy po mimo pandemii, na ten dzień i na dzień flagi, który obchodzimy 2.05. wywiesili na swoich domach flagi narodowe i maryjne.

04.05. wspominamy św. Floriana i święto patronalne strażaków. Msza św. w int. Strażaków będzie po zniesieniu obostrzeń w późniejszym terminie.

W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św.

- dla dzieci i młodzieży od g.16.00. Bardzo zachęcam, aby rodzice, jeżeli nie lękają się i nie ma innych przeszkód, zachęcili dzieci oraz młodzież by skorzystała po dłuższym czasie przerwy spowodowaną pandemią, ze spowiedzi i komunii. Msza św. z nabożeństwem do Serca P.Jezusa w piątek o g.8.00.

W sobotę w liturgii wspominamy św.Stanisława Bp i M. – patrona Polski.

Tegoroczne Dni Krzyżowe z racji cały czas panującej pandemii będą także ograniczone. Nie będzie tradycyjnej procesji do figur; będzie w przyszłym tygodniu 9,10 i 11.05. procesja o dobre urodzaje, ale tylko wokół kościoła. Msze św. dla poszczególnych mieszkańców wiosek, o dobre urodzaje rozpocznę odprawiać od przyszłej niedzieli w porządku alfabetycznym.

Obostrzenia sanitarne trochę poluzowano. Obecnie limit osób w naszym kościele wynosi 40 osób. Bardzo proszę - pamiętajmy, by przestrzegać obowiązujących przepisów i obostrzeń sanitarnych, oraz ilości osób w kościele, żeby chronić siebie i innych przed zakażeniem. Proszę byśmy siadali w ławkach tylko tam gdzie są zaznaczone miejsca. Pamiętajmy, że jeżeli jest już limit osób w kościele, zawsze możemy uczestniczyć w mszy św. przed kościołem głośniki na zewnątrz będą włączone.

Chcę także przypomnieć, że w czasie pandemii nie jest możliwy objazd chorych tak jak to było, ale jeżeli ktoś tylko pragnie, aby przybyć do niego z sakramentami, jestem do dyspozycji – proszę wtedy o telefon, by się umówić na dzień i godzinę.

Na bieżąco można zamawiać msze św. i przypominam, żeby odpowiednio wcześniej podać treść intencji, jeżeli była tylko rezerwacja.

Przewodnik Katolicki, nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Zm. + Janina Matysik z Adamowa – pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek …