Dodano: 2021-03-20, V Niedziela Wielkiego Postu - 21.03.2021 r.

V Niedziela W. Postu – 21.03.2021r.

V Niedziela W. Postu. Przeżywamy ją jako Dzień Skupienia przed nadchodzącymi świętami Wielknocnymi. Prowadzi go O. Bernard Felczykowski z Obry, uwzględniając trwający rok św. Józefa. Bardzo zachęcam, by na miarę aktualnej sytuacji pandemii skorzystać z tych nauk, które choć trochę przygotują nas na dobrą spowiedź i dobre przeżycie świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkie msze św. z naukami są transmitowane na naszej stronie internetowej! Pamiętajmy, że pandemia znowu jest groźna i obowiązują zaostrzone ograniczenia i liczba osób w kościele.

Okazja do spowiedzi wielkanocnej z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w czwartek 25.03. Będzie nas mniej spowiadało i bardzo proszę, by przychodząc do spowiedzi przestrzegać aktualnych obostrzeń: stajemy do konfesjonału w odległości 2m od siebie i koniecznie w maseczce!

Spowiedź będzie:

- przedpołudniem od 9.30 do 11.00;

- popołudniu od 15.00 do 17.30 z przerwą od 16.00 do 16.30.

Zachęcam także do korzystania ze sakramentu pokuty w tygodniu – codziennie okazja do spowiedzi przed wieczorną mszą św.

Tradycyjne 40 godz. nabożeństwo adoracji Najśw. Sakramentu, które w naszej Parafii jest tradycją odbędzie się, ale ze względu na zaostrzone przepisy sanitarne w ograniczony sposób.

W poniedziałek i wtorek będzie adoracja indywidualna od g.17.00 do wieczornej mszy. Natomiast w środę adoracja od g. 8.00 do wieczornej mszy św. z podziałem na poszczególne grupy duszpasterskie, wioski i ulice. Harmonogram, taki jak co roku, wywieszony w gablotce i na stronie internetowej.

Ostatnia już Droga Krzyżowa w piątek po mszy wieczornej ok. g.18.30 i ostatnie Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o g.14.00.

Dziś III niedziela miesiąca. Modlimy się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca w Kościele „Wielki Tydzień”  – obchody największych świąt chrześcijaństwa. Msze św. z liturgią męki Pańskiej i poświęceniem gałązek palmowych na każdej mszy, nie będzie procesji z palmami. Bardzo proszę o zrobienie i przyniesienie palm!

Dzisiaj i w przyszłą niedzielę w kruchcie kościoła, zbieramy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

Chcę przypomnieć, że w czasie pandemii nie jest możliwy objazd chorych tak jak to było, ale jeżeli ktoś tylko pragnie, aby przybyć do niego z sakramentami, jestem do dyspozycji – proszę wtedy o telefon, by się umówić na dzień i godzinę.

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli już daninę diecezjalną. Koperty na daninę można sobie zabrać ze stoliczka pod chórem i tam do skrzynki je wrzucamy!

Na bieżąco można zamawiać msze św. i przypominam, żeby odpowiednio wcześniej podać treść intencji, jeżeli była tylko rezerwacja.

Przewodnik Katolicki, Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Zm.  +Stanisław Sroka – pogrzeb będzie we wtorek o g.11.00. Wieczny odpoczynek …

Trzecia fala pandemii się wzmaga! Bardzo proszę - pamiętajmy, by przestrzegać obowiązujących przepisów i obostrzeń sanitarnych, oraz ilości osób w kościele, żeby chronić siebie i innych przed zakażeniem. Proszę byśmy siadali w ławkach tylko tam gdzie są zaznaczone miejsca.

Pamiętajmy, że jeżeli jest już limit osób w kościele zawsze możemy uczestniczyć w mszy św. przed kościołem.