Dodano: 2021-03-06, III Niedziela Wielkiego Postu - 07.03.2021r.

III Niedziela W. Postu – 07.03.2021r.

Klerycy z Obry bardzo serdeczne dziękują za wszystkie ofiary z kalendarzy i zbierane na misje! „Bóg zapłać” wszystkim Parafianom.

Dziś III Niedziela W.Postu. Chrystus przypomina nam dziś o dekalogu i trosce o świątynie swojego serca i duszy. Zachęcam wszystkich Parafian, aby po mimo pandemii i ograniczeń starali się dobrze przeżywać czas W.Postu.

Przypominam w Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa Wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

w każdy piątek W. Postu: g.18.30 – po mszy wieczornej.

Gorzkie Żale:

z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę W. Postu o g.14.00 i bezpośrednio    po gorzkich żalach będzie msza św. SERDECZNIE  ZAPRASZAM!!!

Jak wcześniej wspominałem rekolekcji wielkopostnych tak jak inne lata nie będzie. Będzie jednak dzień skupienia przygotowujący nas do dobrej spowiedzi i na święta Wielkanocne. Będzie to w V niedzielę W.Postu 21.03. Poprowadzi go O. Bernard Felczykowski z Obry, uwzględniając trwający rok św. Józefa. Już dziś zachęcam, by tak zorganizować sobie czas by uczestniczyć w tym dniu skupienia, czy to tutaj w kościele czy przez internet. Pamiętajmy, że cały czas obowiązują ograniczenia i liczba osób w kościele.

8.12.2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny rok św. Józefa, który jest opiekunem Kościoła. My tutaj w parafii nie tylko mamy ołtarz ku Jego czci, ale też wiemy ile łask i pomocy, zwłaszcza przy pracach remontowych, ale nie tylko zawdzięczamy św. Józefowi. 19.03. będziemy obchodzić święto św. Józefa.

Tradycyjnie w Wielkim Poście zbieramy ofiary na daninę diecezjalną. Danina przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, Muzeum, Archiwum Diecezjalne. Składamy ją w specjalnych kopertach z wypisanym imieniem i nazwiskiem, oraz ilością osób w rodzinie, do specjalnej skrzynki pod chórem w okresie W. Postu. Wierzę, że tą minimalną kwotę podejmą wszyscy nasi parafianie. Proszę też tych Parafin, którzy mają takie możliwości, o złożenie większej ofiary, za tych, którzy nie mogą złożyć takiej ofiary, lub też nie czują się w takim obowiązku. Z góry za wszystkie te ofiary serdeczne „Bóg zapłać”

Na bieżąco można zamawiać msze św. i przypominam, żeby odpowiednio wcześniej podać treść intencji, jeżeli była tylko rezerwacja.

Przewodnik Katolicki, Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Zm.  +Józef Ciesielski z Nowego Widzimia – pogrzeb odbył się w środę w Gościeszynie.

+Gertruda Rydlewska z Kębłowa – pogrzeb będzie w środę o g.12.00. Wieczny odpoczynek …

Bardzo proszę - pamiętajmy, by przestrzegać obowiązujących przepisów i obostrzeń sanitarnych, oraz ilości osób w kościele, żeby chronić siebie i innych przed zakażeniem.