Dodano: 2021-02-27, II Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021r.

II Niedziela W. Postu – 28.02.2021r.

II Niedz. W.Postu tzw. Niedziela „Ad Gentes” jest niedzielą pomocy i modlitwy dla misji i misjonarzy zwłaszcza polskich. Z tej okazji gościmy dziś w naszej parafii kleryków z Obry, którzy tradycyjnie mówią o misjach i po mszach św. rozprowadzają kalendarze misyjne. W kruchcie kościoła zbieramy też ofiary na misje.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na prąd, na ogrzewanie kościoła. Dziękuję też za modlitwę i duchowe wsparcie, o którym nie powinniśmy zapominać!

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z powodu pandemii i ciągle aktualnych ograniczeń i obostrzeń, tak jak w poprzednich miesiącach, spowiedź tylko przed mszą raną i wieczorem od g.17.00. do mszy św.

Jest czas W.Postu, nie wiemy jak dalej potoczy się pandemia. Zachęcam, żeby przez cały czas W.Postu, jak tylko jest możliwość, korzystać ze spowiedzi św. Okazja do spowiedzi jest przed każdą mszą św. w tygodniu.

Przypominam w Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa Wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

w każdy piątek W. Postu: g.18.30 – po mszy wieczornej.

Gorzkie Żale:

z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę W. Postu o g.14.00 i bezpośrednio    po gorzkich żalach będzie msza św. SERDECZNIE  ZAPRASZAM!!!

8.12.2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny rok św. Józefa, który jest opiekunem Kościoła. My tutaj w parafii nie tylko mamy ołtarz ku Jego czci, ale też wiemy ile łask i pomocy, zwłaszcza przy pracach remontowych, ale nie tylko zawdzięczamy św. Józefowi. 19.03. będziemy obchodzić święto św. Józefa. Już dziś zapraszam na obchody tego święta, a jak się uda w tym czasie pandemii to poprzedzimy te obchody dniem skupienia i naukami w niedziele Wielkiego Postu.

Tradycyjnie w Wielkim Poście zbieramy ofiary na daninę diecezjalną. Danina przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, Muzeum, Archiwum Diecezjalne. Składamy ją w specjalnych kopertach z wypisanym imieniem i nazwiskiem, oraz ilością osób w rodzinie, do specjalnej skrzynki pod chórem w okresie W. Postu. Wierzę, że tą minimalną kwotę podejmą wszyscy nasi parafianie. Proszę też tych Parafin, którzy mają takie możliwości, o złożenie większej ofiary, za tych, którzy nie mogą złożyć takiej ofiary, lub też nie czują się w takim obowiązku. Z góry za wszystkie te ofiary serdeczne „Bóg zapłać”

Rozpoczyna się okres rozliczania z urzędem skarbowym za r.2020. Przepisy pozwalają 1% przekazać na cele charytatywne. Dyrektor Caritas zwraca się z taką prośbą o przekazanie tego 1% na ten cel. W deklaracji podatkowej należy wpisać odpowiedni nr KRS-u. Stosowne ulotki z nazwą i nr KRS-u można zabrać z koszyczka w kruchcie kościoła..

Na bieżąco można zamawiać msze św. i przypominam, żeby odpowiednio wcześniej podać treść intencji, jeżeli była tylko rezerwacja.

Przewodnik Katolicki, nowy nr Miłujcie się i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Bardzo proszę - pamiętajmy, by przestrzegać obowiązujących przepisów i obostrzeń sanitarnych, oraz ilości osób w kościele, żeby chronić siebie i innych przed zakażeniem.