Dodano: 2021-02-06, V Niedziela Zwykła - 07.02.2021r.

V Niedziela Zwykła – 07.02.2021r.

Dziękuję i „Bóg zapłać” za ofiary na klasztory klauzurowe. Kto by chciał złożyć jeszcze ofiarę na ten cel puszki są wystawione w kruchcie kościoła.

Dziękuję również za wszystkie ofiary, zbierane w niedziele stycznia podczas modlitwy o kolędowe Boże Bł. dla mieszkańców poszczególnych wiosek. I te i te wpłacane na konto pozwoliły uregulować kolejne raty za renowację ołtarza św. Jan Serdeczne „Bóg zapłać”.

W dzisiejszą niedzielę na mszy św. o g.11.00 dzieci kl. III – mają uroczyste wyznanie wiary, wraz z poświęceniem i zapaleniem świec chrzcielnych, oraz wręczeniem medalików. Proszę o obecność wszystkich dzieci i rodziców, a wszystkich proszę ze względu na ograniczenia związane z pandemią o pozostawienie tej mszy św. do dyspozycji dzieci i rodziców. Po mszy św. będzie krótkie spotkanie z dziećmi i rodzicami.

W czwartek 11.02. w święto M.B. z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Tak wielu ludzi dziś choruje, dotkniętych jest pandemią koronawirusa i potrzebuje pomocy medycznej. Ale także w tym szczególnym czasie pandemii potrzeba zwykłego ludzkiego ciepła i zrozumienia. Bądźmy na to wszystko wrażliwi i starajmy się być zawsze pomocą wobec tych co cierpią, bo i sami kiedyś takiej pomocy może będziemy potrzebowali. Z tej okazji w naszej Parafii szczególna modlitwa w intencji chorych będzie w środę razem z nowenną do M.B.N.Pomocy. Cały czas, przy aktualnych obostrzeniach, nie możliwy jest tradycyjny objazd chorych; ale jeżeli tylko ktoś z chorych pragnie przyjąć sakramenty św. jestem do dyspozycji. Proszę wtedy o kontakt, by umówić się na konkretny termin.

Katecheza przed małżeńska dla narzeczonych, z zachowaniem wszelkich środków sanitarnych, odbędzie się w Farze Wolsztyńskiej w dn. 22-26.02.2021 o g.19.00. Liczba uczestników jest zależna od ilości osób jakie mogą przebywać w kościele zachowując aktualne przepisy sanitarne!

Rozpoczyna się okres rozliczania z urzędem skarbowym za r.2020. Przepi+sy pozwalają 1% przekazać na cele charytatywne. Dyrektor Caritas zwraca się z taką prośbą o przekazanie tego 1% na ten cel. W deklaracji podatkowej należy wpisać odpowiedni nr KRS-u. Stosowne ulotki z nazwą i nr KRS-u można zabrać z koszyczka w kruchcie kościoła..

Na bieżąco można zamawiać msze św. i przypominam, żeby odpowiednio wcześniej podać treść intencji, jeżeli była tylko rezerwacja.

Od 01.02. transmisje online z naszego kościoła będą tylko podczas sprawowanej liturgii – nie jak dotychczas cały czas.

Przewodnik Katolicki i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Bardzo proszę - pamiętajmy, by przestrzegać obowiązujących przepisów i obostrzeń sanitarnych, oraz ilości osób w kościele, żeby chronić siebie i innych przed zakażeniem.