Dodano: 2021-01-09, Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2021r.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021r.

„Bóg zapłać” za ofiary na misje zbierane w Trzech Króli.

Przeżywamy dziś niedzielę chrztu Pana Jezusa. Zachęcam byśmy zawsze wracali do źródła naszej wiary, jakim jest chrzest św. Liturgicznie kończy się dziś okres Bożego Narodzenia, ale nasza polska tradycja, zachęca nas do przeżywania tego czasu aż do 2.02. do M.B. Gromnicznej. Po mimo pandemii, barku kolędy i wszystkich nie sprzyjających okoliczności, zachowajmy tego ducha Bożego Narodzenia.

Dziś kolejna niedziela i modlitewne kolędowe spotkanie na wspólnej eucharystii dla parafian z Kębłowa. Na wszystkich mszach św. modlimy się szczególnie za mieszkańców Kębłowa, a o g.11.00 msza św. w ich intencji. Na koniec każdej mszy św. specjalna modlitwa i błogosławieństwo.

Za tydzień zapraszam mieszkańców Nowego Widzimia, a w kolejne niedziele:

- 24.01. mieszkańców Starego Widzimia;

- 31.01. mieszkańców Stradynia.

Bardzo Was proszę, postarajmy się, jeżeli są tylko takie możliwości, żeby choć ktoś z naszego domu, rodziny był w daną niedzielę na mszy św. w kościele i wspólnie modląc się wyprosił zdrowie, Boże Bł. i opiekę na Nowy Rok.

W kruchcie kościoła w dużym pojemniku jest świeżo przygotowana i poświęcona woda. Można ją nabrać i zabrać by poświęcić dom tak jak to kapłan czyni podczas kolędy, podczas wspólnej rodzinnej modlitwy. Tam też są specjalnie przygotowane obrazki z tegorocznej kolędy z naszym żłóbkiem i specjalną modlitwą kolędową do odmówienia z cała rodziną. Chciałbym żeby taki obrazek trafił do każdej naszej rodziny i ta modlitwa była w domu pobożnie odmówiona.

Za tydzień III niedziela miesiąca, pierwsza w nowym roku. Będziemy się modlić się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

Jeszcze raz przypominam, że w styczniu w tygodniu msza św. jest jedna o g.18.00. W środy jak zawsze o g.17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu – adoracja w ciszy, o g.17.30 różaniec prowadzony przez kolejną różę różańcową i o g.18.00 nowenna do M.B.N.Pomocy i msza św.

Od najbliższej środy 13.01. obowiązuje nowy harmonogram odmawiania różańca – jest wywieszony w gablotce i na naszej stronie internetowej w zakładce ogłoszenia.

W tym tygodniu wyjątkowo w poniedziałek nie będzie mszy św.

Na bieżąco można zamawiać msze św. i przypominam, żeby odpowiednio wcześniej podać treść intencji, jeżeli była tylko rezerwacja.

Przewodnik Katolicki i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczku pod chórem.

Bardzo proszę - pamiętajmy, by przestrzegać obowiązujących przepisów i obostrzeń sanitarnych, oraz ilości osób w kościele, żeby chronić siebie i innych przed zakażeniem.