Dodano: 2020-12-23, Boże Narodzenie 2020

BOŻE  NARODZENIE  2020

„A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”(J. 1.14.)

Przyszło do swoich – oby Go wszyscy przyjęli.

Parafrazując te słowa św. Jana przyszło nam przeżywać Święta Bożego Narodzenia w niezwykłym czasie pandemii koronawirusa.

Przez łzy cierpienia i zamknięcia, ale jako chrześcijanie radując się Bożym Narodzeniem proszę przyjmijcie moje najserdeczniejsze życzenia:

Przyjmijcie Jezusa, Syna Bożego przychodzącego do każdego z nas. Otwórzcie dla niego swoje serca i domy.

Niech czas Świąt, po mimo wszystkich ograniczeń, pozwoli nam po raz kolejny przeżywać radość niezwykłej tajemnicy narodzenia Boga-Człowieka, który zawsze przynosi nową nadzieję.

Niech ten czas łaski otwiera nas wszystkich na wielką tajemnicę Wcielonego Słowa Bożego.

Życzę wszystkim Parafianom i Gościom najpierw zdrowia oraz wszelkiej pomyślności i Błogosławieństwa Bożej Dzieciny w Nowym 2021 Roku!

„Szczęść Boże”

Specjalne świąteczne życzenia dla wszystkich Parafian przesłali: Ks. Abp. Stanisław Gądecki, wraz z ks. biskupami pomocniczymi, Rektor Poznańskiego Seminarium, Rektor Seminarium Ojców Oblatów w Obrze, nasze siostry zakonne: S. Patalas, S. Katarzyna, S. Joanna.

Pragnę razem z życzeniami wyrazić moje największe podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie łaski, Boże Błogosławieństwo i opiekę przez cały ten kolejny rok duszpasterzowania w Parafii Kębłowo. Szczególny rok pandemii. Dziękuję wszystkim Parafianom za modlitwę, za wszystkie ofiary, oraz wsparcie i te duchowe i materialne, co zaowocowało odnowionym w tym roku kolejnym ostatnim ołtarzem św. Jana Nepomucena, oraz wszystkich stacji drogi krzyżowej. „Bóg zapłać”

Moje podziękowanie kieruje do wszystkich, którzy pomogli przygotować kościół na święta. W tym roku ze względu na ograniczenia pandemii i żłóbek i dekoracje może są skromniejsze, ale na pewno zrobione z oddaniem, poświęceniem i sercem. Wszystkim mówię szczere z serca płynące dziękuję i „Bóg zapłać!!!

Dziękuję za wszystkie Torby Miłosierdzia przygotowane dla rodzin biednych, ubogich wielodzietnych, na miarę obecnych możliwości, te przyniesione tutaj do Parafii i podarowane indywidulanie ludziom w potrzebie. „Bóg zapłać”.

W tym roku ze względu na trwającą pandemię i ograniczenia, porządek mszy św. w święta jest zmieniony, tak by dać szansę jak największej ilości wiernych możliwość uczestnictwa w świątecznej mszy św. tutaj w kościele,

zachowując wszystkie aktualne przepisy i obostrzenia sanitarne.

Są dwie pasterki o g. 22.00 i 24.00. rano msze św. są: o g. 8.00; 9.30 i 11.00.

W II święto Bożego Narodzenia w święto św. Szczepana msze św. będą: o g. 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbiórka ofiar na KUL i PWT w Poznaniu.

W niedzielę św. Rodziny 27.12. msze św. będą: o g. 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30.

W Sylwestra 31.12. adoracja Najśw. Sakramentu od g.15.00 do 16.00; msza na zakończenie roku o g.16.00.

W Nowy Rok msze św. będą: 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00.

W ur. Trzech Króli 06.01. msze św. będą: 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30.

W związku z tym, w święta są wolne intencje można zamówić!

Okazja do spowiedzi jest zawsze przed mszą św.

Jak wiemy ze względu na pandemię kolędy, czyli duszpasterskich odwiedzin rodzin w tym roku nie będzie. Chciałbym jednak za każdą rodzinę naszej Parafii pomodlić się o zdrowie i Boże Błogosławieństwo w nowym roku. Dlatego w styczniu w kolejne niedziele na wszystkich mszach będzie modlitwa za mieszkańców danej miejscowości. Szczegóły podam w najbliższym czasie.

Przewodnik Katolicki nowy nr Miłujcie się i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.

Bardzo proszę - pamiętajmy, by przestrzegać obowiązujących przepisów i obostrzeń sanitarnych, oraz ilości osób w kościele, żeby chronić siebie i innych przed zakażeniem.