Dodano: 2020-11-28, I Niedziela Adwentu - 29.11.2020 r.

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

Dzisiaj I niedziela ADWENTU, szczególnego czasu oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowania na święta Bożego Narodzenia; a także rozpoczynająca Nowy Rok Kościelny pod hasłem:

„Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”

Zachęcam wszystkich Parafian, po mimo pandemii i wszystkich ograniczeń z tym związanych, do jak najlepszego przeżycia czasu adwentu.

Tradycyjne Roraty, ku czci Matki Bożej oczekującej na narodziny Jezusa, w tym roku ze względu na pandemię będą odprawiane w innej formie. Każdego dnia o g.18.00 będzie msza św. roratnia, ale bez prowadzenia tak jak to zawsze miało miejsce. Będzie krótka homilia oraz zadania i pytania dla dzieci do zrealizowania w domach w rodzinie. Udział dzieci w roratach tutaj w kościele pozostawiam roztropnej decyzji rodziców zachowując wszystkie aktualne przepisy sanitarne. W domach zachęcam do udziału w roratach online, które będą transmitowane. Zachęcam by wtedy w domu zapalić tradycyjny lampion, czy świece adwentową i w skupieniu i modlitwie przeżywać roraty, które są cząstką przygotowania nas na święta Bożego Narodzenia.

Już od dzisiejszej niedzieli można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Za opłatki jest dobrowolna ofiara, którą w tym roku przeznaczamy na pokrycie kosztów prac renowacyjnych ołtarza św. Jan Nepomucena.

Nikt z Parafii nie roznosi opłatków po domach.

Razem z opłatkami można nabyć: kalendarze Archiwum oraz świece Caritas. Ofiara za świece: – małe – 7 zł. duże – 15 zł. przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ks. Dyr. Caritas z góry za wszystkie ofiary bardzo dziękuje. Zwracam się tutaj z prośbą do Wszystkich Parafian, aby nabywając opłatki i świece, pomyśleć także o sąsiadach, najbliższych, którzy ze względu na pandemię nie wychodzą z domu, aby zaopatrzyć ich w opłatki i świece na święta. Może to być piękny uczynek miłosierny i pamięć o nich.

Co roku dzieci ze S.K.Caritas organizowały tzw. „Tytkę Miłosierdzia”. Chciałbym zachęcić Parafian do kontynuacji tego dzieła. W tym roku ze względu na pandemię trzeba zmienić formę tej pomocy. Kto by chciał przygotować taką torbę z podstawowymi produktami żywnościowymi dla rodzin biednych, ubogich wielodzietnych, to może to uczynić w czasie adwentu i do 20.12. dostarczyć ją do Parafii. Zwracam się też do osób dorosłych, którzy zechcą pomóc później w dostarczeniu tych paczek do właściwych rodzin o zgłoszenie się do mnie.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z powodu pandemii i ciągle dużej ilości zakażeń, tak jak w listopadzie, spowiedź tylko przed raną i wieczorną mszą św. Ci którzy praktykują I piątki miesiąca mogą aktualnie skorzystać z dyspensy i kontynuować I piątki dalej bez utraty dotychczas zebranych po ustaniu obostrzeń!

Chcę przypomnieć, że w czasie pandemii i obowiązujących aktualnie obostrzeń, jako proboszcz i duszpasterz tej parafii jestem do dyspozycji wszystkich, którzy potrzebują duchowej opieki, posługi sakramentalnej. Nie jest możliwy objazd chorych tak jak to było, ale jeżeli ktoś tylko pragnie aby przybyć do niego z sakramentami, jestem do dyspozycji – proszę wtedy o telefon, by się umówić na dzień i godzinę. Okazja do spowiedzi jest zawsze przed mszą św. W tym trudnym czasie pamiętajmy o osobach starszych, chorych i tych którzy potrzebują jakiejkolwiek pomocy i tej materialnej, ale i tej duchowej. Pamiętajmy, żeby chronić siebie i innych przed zakażeniem.

Zapisywanie mszy św. na rok 2021 będzie w późniejszym terminie. Na bieżąco można zamawiać msze św. na ten rok. Są jeszcze wolne intencje w grudniu.

Przewodnik Katolicki i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.

Zm. +Paweł Smerdka z Kębłowa – pogrzeb we wtorek o g.13.30 msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek …