Dodano: 2020-11-21, Niedziela Chrystusa Króla - 22.11.2020 r.

Niedziela Chrystusa Króla – 22.11.2020r.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary na naszą Parafię i na nasze prace remontowe. Dziękuję też za wszystkie ofiary wpłacane na konto Parafialne. Bóg zapłać także za ofiary na biednych, na Caritas.

Dziś przypada ostatnia niedziela roku kościelnego Niedziela Chrystusa Króla. Za tydzień 29.11. rozpoczyna się Adwent.

Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas, na adoracje Najśw. Sakrament podczas VII Światowej Adoracji Najśw. Sakramentu; czy to tutaj  w kościele, czy łącząc się duchowo przez środki masowego przekazu. W tym trudnym czasie pandemii i zamętu trzeba nam tym bardziej w cichości serca wsłuchiwać się głos Pana Boga, by wszelkie zło zwyciężać dobrem – tak uczył nas Pan Jezus.

Przypominam, że to już ostatnia środa, gdzie w tym roku, modlimy się wymieniankami za zmarłych i możemy uzyskać odpust zupełny za nich. Wymienianki możemy do środy wrzucać do skrzynki pod chórem.

Chcę przypomnieć, że w czasie pandemii i obowiązujących aktualnie obostrzeń, jako proboszcz i duszpasterz tej parafii jestem do dyspozycji wszystkich, którzy potrzebują duchowej opieki, posługi sakramentalnej. Nie jest możliwy objazd chorych tak jak to było, ale jeżeli ktoś tylko pragnie aby przybyć do niego z sakramentami, jestem do dyspozycji – proszę wtedy o telefon, by się umówić na dzień i godzinę. Okazja do spowiedzi jest zawsze przed mszą św. W tym trudnym czasie pamiętajmy o osobach starszych, chorych i tych którzy potrzebują jakiejkolwiek pomocy i tej materialnej, ale i tej duchowej. Pamiętajmy, żeby chronić siebie i innych przed zakażeniem.

Zapisywanie mszy św. na rok 2021 będzie w późniejszym terminie. Na bieżąco można zamawiać msze św. na ten rok. Są jeszcze wolne intencje w grudniu.

KOMUNIKAT i PRZYPOMNIENIE!!!

W związku z pandemią cały czas obowiązują następujące obostrzenia:

- u nas w kościele jednocześnie może przebywać do 40 osób; jeżeli będzie więcej wiernych mogą uczestniczyć we mszy św. na zewnątrz kościoła zachowując dystans min.1,5m.

- w kościele siadamy w wyznaczonych miejscach oznaczonych specjalnym znaczkiem zachowując dystans; rodzina i domownicy mogą siedzieć razem.

- wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk, dystans 1,5 od siebie oraz bezwzględne noszenie maseczek, także na przestrzeni otwartej.

Proszę o przestrzeganie tych obostrzeń dla dobra i zdrowia nas wszystkich.

Przypominam też: Ks. Abp. udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. na czas obowiązujących obostrzeń, z zachętom, korzystających z dyspensy, do korzystania z uczestnictwa we mszy św. przez środki masowego przekazu.

Msze św. z naszego kościoła są cały czas transmitowane on-line na naszej stronie internetowej w zakładce kamera on-line.

Przewodnik Katolicki i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.

Zm. +Teresa Babuszkiewicz ze St.Widzimia – pogrzeb odbył się w środę;

+Ks. Grzegorz Koralewski, były wikariusz w Kębłowie – pogrzeb jego odbył się w czwartek w Kicinie. Msza św. za ks. Grzegorza od naszej Parafii będzie w środę 02.12.

Wieczny odpoczynek …