Dodano: 2020-11-07, XXXII Niedziela Zwykła - 08.11.2020r.

XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2020r.

KOMUNIKAT!

W związku z pandemią od wczoraj obowiązują następujące obostrzenia:

- u nas w kościele jednocześnie może przebywać do 40 osób; jeżeli będzie więcej wiernych mogą uczestniczyć we mszy św. na zewnątrz kościoła zachowując dystans min.1,5m.

- w kościele siadamy w wyznaczonych miejscach oznaczonych specjalnym znaczkiem zachowując dystans; rodzina i domownicy mogą siedzieć razem.

- wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk, dystans 1,5 od siebie oraz bezwzględne noszenie maseczek, także na przestrzeni otwartej.

Proszę o przestrzeganie tych obostrzeń dla dobra i zdrowia nas wszystkich.

Przypominam też: Ks. Abp. udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. na czas obowiązujących obostrzeń, z zachętom, korzystających z dyspensy, do korzystania z uczestnictwa we mszy św. przez środki masowego przekazu.

Msze św. z naszego kościoła są cały czas transmitowane on-line na naszej stronie internetowej w zakładce kamera on-line.

Kończą się listopadowe modlitwy za zmarłych i wymienianki. Z racji pogrzebu w rodzinie, różaniec i wymienianki za zmarłych mieszkańców St.Widzimia będzie jutro po mszy o g.18.00. Serdecznie kto może zapraszam! Dziękuję wszystkim za wspólną i wytrwałą modlitwę za zmarłych, po mimo pandemii i tych wszystkich ograniczeń; dziękuję za wszystkie ofiary z wymienianek i te zbierane tutaj w kościele; te jak mówiłem przeznaczamy na pokrycie kosztów renowacji ołtarza Jan Nepomucena.„Bóg zapłać”

Przypominam też, że odpust zupełny za zmarłych i dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia w tym roku, za specjalnym pozwoleniem Ojca św. Franciszka, będzie można uzyskać przez cały miesiąc od 1 do 30 listopada. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz, lub kościół, kaplice oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu lub w kościele Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

W związku z wydłużeniem możliwości zyskania odpustu na cały listopad wymianianki będziemy też czytać i modlić się za zmarłych w każdą środę listopada na początku różańca. Ta możliwość jest zwłaszcza dla tych którzy nie mogli przyjść na wspólną modlitwę w dniach 01-08.11.

Do specjalnej skrzynki wystawionej pod chórem cały czas można wrzucać jednorazowe wymieniani z okazji dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Proszę o wyraźne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych. Kartki na wymienianki można sobie zabrać ze stoliczka pod chórem. Wszystkie ofiary z wymienianek przeznaczamy na renowacje ołtarza św. Jana.

W dzisiejszą niedzielę Kościół obchodzi XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku towarzyszy nam hasło: „Przywrócić nadzieję.” Modlimy się i solidaryzujemy się prześladowanymi chrześcijanami z Republiki Środkowoafrykańskiej.

W środę przypada 11.11. wspomnienie św. Marcina, i rocznica  odzyskania przez Polskę Niepodległości - nasze narodowe święto  Msze św. w tym dniu będą tylko o g.8.00 i g.18.00 z różańcem i nowenną.

Proszę Parafian, aby na to piękne narodowe święto odzyskania niepodległości, tym bardziej właśnie w tym trudnym czasie pandemii, wywiesili na swoich domach biało-czerwone, narodowe flagi i gorliwie modlili się w intencji pokoju i zgody w naszej Ojczyźnie.

Przewodnik Katolicki i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.