Dodano: 2020-10-11, XXVIII Niedziela Zwykła - 11.10.2020r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020r.

W dzisiejszą w niedzielę już po raz XX przeżywamy Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Totus Tuus” (Cały Twój).

W związku z ogłoszeniem na naszym terenie strefy czerwonej pandemii i ograniczeniami z tym z wiązanymi, byliśmy zmuszeni zrezygnować z rozprowadzania tradycyjnych papieskich kremówek. Przed kościołem jest tylko zbiórka ofiar na „Dzieło  Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla uzdolnionych dzieci.

Trwa październik – miesiąc różańca św. W związku z czerwoną strefą różańce są tak jak do tej pory, natomiast udział dzieci młodzieży i dorosłych pozostawiam naszej mądrości i roztropności rodziców. Przypominam: jest 1 różaniec wspólny; raz przed mszą wieczorną, raz po mszy wieczornej na zmianę:

- Dla dzieci do kl. IV włącznie – we wtorki o g. 17.30;

- Dla dzieci od kl. V do VIII – w czwartki o g. 17.30;

- Dla młodzieży i dorosłych: poniedziałki i piątki po mszy o g.18.30.

W środy i w soboty przed wieczorną mszą, a więc o g. 17.30.

W niedzielę różaniec po mszy św. o g. 11.00.

Szczególną intencją modlitwy różańcowej jest wołanie i prośba do Matki Bożej o zatrzymanie pandemii i zdrowie dla nas wszystkich!

UWAGA! Kandydaci do bierzmowania!

Kandydaci do bierzmowania w tym tygodniu mają swoje rozmowy kwalifikacyjne wg. ustalonego planu – jest wywieszony w gablotce. Zachowujemy pełen reżim sanitarny!!!

Jesienne sprzątanie cmentarza i bieżące porządki planujemy na sobotę 17 i 24 października. Już dziś proszę o pomoc wszystkich Parafian, tak jak co roku i proszę też o zadbanie o groby swoich najbliższych.

W środę 14.10. przypada „Dzień Nauczyciela” Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzę w tym szczególnym czasie pandemii zdrowia, mądrości, cierpliwości i siły do pracy z młodym pokoleniem. Na środowej nowennie będziemy się modlić w ich intencji.

Za tydzień Światowa Niedziela Misyjna. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy, zwłaszcza polskich, przed kościołem zbiórka ofiar na misje.

Ważne przypomnienie!

Liczba zakażeń koronawirusem jest coraz większa! Od wczoraj jesteśmy w strefie czerwonej pandemii. Dla nas oznacza to, że:

- u nas w kościele jednocześnie może przebywać do 250 osób (połowa miejsc w świątyni; na zewnątrz wokół kościoła150 osób;

- wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk, dystans 1,5 od siebie oraz bezwzględne noszenie maseczek, także na przestrzeni otwartej.  - na cmentarzu obowiązują także maseczki na twarzach i zachowanie dystansu 1,5 m. szczególnie podczas pogrzebu – liczba osób nie może przekroczyć 150.

Proszę o przestrzeganie tych obostrzeń dla dobra i zdrowia nas wszystkich.

Przewodnik Katolicki i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.