Dodano: 2020-10-03, XXVII Niedziela Zwykła - 04.10.2020r.

XXVII Niedziela Zwykła – 04.10.2020r.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na Caritas przeznaczone dla uchodźców ze spalonych obozów dla migrantów zwłaszcza na wyspie Lesbos.

Dziś dzieci kl.III mają uroczyste poświęcenie i wręczenie różańców na mszy św. o g.11.00.

Rozpoczął się październik – miesiąc różańca św. W tym roku w związku z pandemią modlitwa różańcowa będzie w zmienionym porządku: Jest 1 różaniec wspólny; raz przed mszą wieczorną, raz po mszy wieczornej na zmianę:

- Dla dzieci do kl. IV włącznie – we wtorki o g. 17.30;

- Dla dzieci od kl. V do VIII – w czwartki o g. 17.30;

- Dla młodzieży i dorosłych: poniedziałki i piątki po mszy o g.18.30.

W środy i w soboty przed wieczorną mszą, a więc o g. 17.30.

W niedzielę różaniec po mszy św. o g. 11.00.

Bardzo serdecznie zachęcam do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych. Kiedy nie mogę przybyć do kościoła na różaniec, zachęcam do indywidualnego odmawiania tej modlitwy.

Szczególną intencją modlitwy różańcowej jest wołanie i prośba do Matki Bożej o zatrzymanie pandemii i zdrowie dla nas wszystkich!

Miesiąc październik – to okazja dla wszystkich róż różańcowych do zaktualizowania stanu swojej róży. Wielu członków róż ostatnio poumierało, warto więc zachęcić innych do modlitwy różańcowej i zrobić aktualny stan osobowy róży i w ciągu miesiąca dostarczyć do mnie!

UWAGA! Kandydaci do bierzmowania!

Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie w piątek 09.10. Zapraszam na mszę św. o g. 18.00 różaniec i spotkanie.

Za tydzień w niedzielę 11.10. już po raz XX będziemy przeżywać Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Totus Tuus” (Cały Twój).

Tradycyjnie dzieci ze S.K.Caritas będą rozprowadzać papieskie kremówki. A przed kościołem będziemy zbierali ofiary na „Dzieło  Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla uzdolnionych dzieci.

Jesienne sprzątanie cmentarza i bieżące porządki planujemy na sobotę 17 i 24 października. Już dziś proszę o pomoc wszystkich Parafian, tak jak co roku, i proszę też o zadbanie o groby swoich najbliższych.

We wtorek 6.10. od rana Ojcowie Franciszkanie ze Wschowy będą tradycyjnie zbierać płody rolne na potrzeby kuchni dla ubogich którą prowadzą od wielu lat. Bardzo zachęcam, aby kto może podzielić się tymi potrzebnymi produktami, które bedą służyć potrzebującym. Ojcowie jak zawsze obiecują swoją nieustanną modlitwę za wszystkich darczyńców i dobrodziejów!

W środę 7.10. w liturgii obchodzimy święto M.Bożej Królowej Różańca św.

Ważne przypomnienie!

Liczba zakażeń koronawirusem jest coraz większa – „Sanepid” przypomina o podstawowych zasadach: maseczki, dystans oraz higiena i dezynfekcja rąk.

- w kościele obowiązują wszystkich maseczki na twarzach i odpowiedni dystans za wyjątkiem duchownego i czytających. Przy wejściu do kościoła znajduje się płyn do dezynfekcji rąk.

- na cmentarzu obowiązują także maseczki na twarzach i zachowanie dystansu szczególnie podczas pogrzebu.

Proszę o przestrzeganie tych obostrzeń dla dobra i zdrowia nas wszystkich.

Przewodnik Katolicki i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.