Dodano: 2020-09-12, XXIV Niedziela Zwykła - 13.09.2020r.

XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020r.

Dziś kończy się nawiedzenie Matki Bożej w jasnogórskim obrazie w naszym dekanacie. Żegnamy M.Bożą w Obrze skąd rusza na dalszy szlak pielgrzymi do dekanatu Zbąszyńskiego – zaczyna od Parafii w Siedlcu. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za piękne przyjęcie ikony jasnogórskiej w naszej parafii, za dekorację, pomoc, wspólną modlitwę. Oby te duchowe przeżycia przyniosły błogosławione owoce w naszym życiu osobistym, rodzinnym i parafialnym.

We wtorek 8.09. wspominaliśmy święto Narodzenia N.M.P. – M.B.Śiewnej. Z tej okazji w dzisiejszą niedzielę na mszy św. o g.11.00 będzie poświęcenie ziarna na tegoroczne zasiewy! Serdecznie zapraszam!

Ruszyły prace konserwatorskie przy ołtarzu św. Jana Nepomucena! Proszę Was wszystkich o modlitwę w tej intencji o pomyślny i sprawny przebieg tych prac. Za tydzień III niedziela miesiąca i z góry dziękuję za wszystkie ofiary składane na ten cel. „Bóg zapłać”

W tym tygodniu już msze św. normalnie, a więc o g.18.00, w środę o g.17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja w ciszy, o 17.30 różaniec, nowenna do M.B.N.Pomocy i msza św. Biuro parafialne czynne już też normalnie od wtorku do piątku po wieczornej mszy św.

UWAGA! Kandydaci do bierzmowania!

Pierwsze spotkanie po długiej przerwie spowodowanej pandemią dla kandydatów do bierzmowania będzie w piątek 18.09. Zapraszam na mszę św. o g.18.00 i spotkanie! Proszę o obecność wszystkich kandydatów!

UWAGA! Rodzice dzieci I-Komunijnych!

Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci kl.III, I-Komunijnych będzie w czwartek 17.09. Zapraszam na mszę św. o g.18.00 i potem spotkanie! Proszę o obecność wszystkich rodziców!

UWAGA Narzeczeni!

Katecheza przed małżeńska dla narzeczonych odbędzie się w Farze Wolsztyńskiej w dn. 21-25.09.2020r. – początek w pierwszy dzień o g.19.00.

W piątek 18.09. wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona Polski i młodzieży. W tym dniu przypada też rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Józefa Kuta, byłego proboszcza z Gościeszyna, który zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau.

W czwartek 17.09. przypada 81 r. agresji sowieckiej na Polskę! W tym dniu będziemy się modlić za wszystkich pomordowanych, więzionych i zamęczonych przez system komunistyczny, zwłaszcza tych których pochówku i grobów do tej pory nie odnaleziono.

W poniedziałek w liturgii przypada święto Podwyższenia Krzyża św. a we wtorek M.Bożej Bolesnej.

Ważne przypomnienie!

W związku ze zwiększoną ilością zakażeń koronawirusem przypominam:

- w kościele obowiązują wszystkich maseczki na twarzach i odpowiedni dystans za wyjątkiem duchownego i czytających.

- na cmentarzu obowiązują także maseczki na twarzach i zachowanie dystansu szczególnie podczas pogrzebu.

Proszę o przestrzeganie tych obostrzeń dla dobra i zdrowia nas wszystkich.

Przewodnik Katolicki i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.

Zm. Parafianie:

+Maria Czarna z St. Widzimia – pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek …