Dodano: 2020-08-15, XX Niedziela Zwykła - 16.08.2020r.

XX Niedziela Zwykła – 16.08.2020r.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary na CARITAS zbierane w święto Wniebowzięcia N.M.Panny. W tym roku jak słyszeli wszystkie ofiary są przeznaczone na pomoc ofiarom wybuchu w Bejrucie, gdzie są olbrzymie zniszczenia i ponad 150 ofiar. Dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności i pomocy chrześcijan dla mieszkańców Bejrutu. Dziś także można wrzucić swoją ofiarę do puszki w kruchcie kościoła na ten cel.

W dzisiejszą niedzielę nasza Parafia przeżywa tegoroczne dziękczynienie za żniwa – Parafialne Dożynki. Msze św. jak w każdą niedzielę, a o g.11.00 będzie msz św. Dożynkowa. Proszę tradycyjnie mieszkańców naszych wiosek o przygotowanie wieńców i kop dożynkowych, oraz o jak najliczniejszy udział w tej mszy dożynkowej.

Dziś także III niedziela miesiąca. Modlimy się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii. Wszystkie ofiary z Dożynek przeznaczamy także na remont ołtarza św. Jana Nepomucena. „Bóg zapłać”

Za tydzień w niedzielę 23.08. będziemy obchodzili doroczny odpust ku czci św. Bartłomieja Ap. naszego patrona. Sumę odpustową w tym roku odprawi o g.12.00 były proboszcz Rakoniewic i Dziekana dekanatu Wolsztyńskiego  Ks. Kan. Zbigniew Stelmach. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, wraz z całymi rodzinami na to doroczne święto Parafii. Bardzo proszę o udział w procesji odpustowej wszystkie poczty sztandarowe  i feletrony, dziewczynki sypiące kwiatki, Panów do baldachimu i Panów z Bractwa św. J.Nepomucena. Po mszy św. jak co roku będzie można uczcić relikwie św. Bartłomieja!

SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!

Także w przyszłą niedzielę Siostra Dionizja Patalas pochodząca z naszej Parafii będzie obchodziła 65 – lecie Profesji Zakonnej. Uroczysta msza św. jubileuszowa będzie o g.10.30 w Brzeziu. Ponieważ w naszej Parafii jest odpust, naszą Parafię i proboszcza będzie reprezentował O.Adrian. Jeżeli ktoś chciałby pojechać to bardzo chętnie, proszę o kontakt ze mną lub O.Adrianem. Ja jako proboszcz odprawię mszę św. w intencji jubilatki na sumie odpustowej w przyszłą niedzielę o g.12.00.

Zbliża się też czas nawiedzenia naszej Parafii przez Matkę Bożą w ikonie obrazu Jasnogórskiego. Będzie to 3 i 4 września. Powoli pomyślmy o dekoracjach domów naszych posesji, ulic by nie zostawiać tego na ostatni moment. Kilka dni przed nawiedzeniem Ojciec Włodzimierz poprowadzi wieczorne przygotowania na nawiedzenie.

Przewodnik Katolicki i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.