Dodano: 2020-07-18, XVI Niedziela Zwykła - 19.07.2020r.

XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020r. Odpust M.B. Szkaplerznej

Dziś nasza Parafia obchodzi doroczny odpust M.B.Szkaplerznej, oraz I-Komunię św. Na mszy św. o g.10.00 - 35 dzieci po raz pierwszy przyjmie Jezusa Eucharystycznego do swojego serca. Msze św. dziś są: 8.00, 10.00    I-komunia i suma odpustowa z procesją ku czci M.B.Szkaplerznej z możliwością przyjęcia szkaplerza o g.12.00. Jak zawsze proszę o udział w procesji wszystkie poczty sztandarowe, dziewczynki sypiące kwiatki, Panów z Bractwa św. Jana oraz Panów do Baldachimu. Mszę św. o g.10.00 proszę o pozostawienie do dyspozycji dzieci i ich rodzin. Informuję też Parafian, że msze św. w „białym tygodniu” po uzgodnieniu z rodzicami będą o g.18.00.

Dziś też III niedziela miesiąca. Modlimy się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe, zwłaszcza ołtarza św. Jana Nepomucena.

Za tydzień w niedzielę 26.07. wspominając św. Krzysztofa, którego święto przypada 25.07. będziemy się modlili w intencji wszystkich kierowców, podróżujących, a przede wszystkim o mądrość i trzeźwość, siadania za kierownice, oraz o bezpieczeństwo na drogach. Po wszystkich mszach św. także w sobotę, będzie poświęcenie pojazdów. Wszystkie ofiary zbierane przy poświęceniu pojazdów, przeznaczamy w tym roku na prace remontowe i konserwatorskie przy ołtarzu św. Jana Nepomucena.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Marię-Magdalenę, w czwartek św. Brygidę – patronkę Europy; w sobotę św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa, a w przyszła niedzielę św. Annę.

Episkopat Polski podjął decyzję, że od 01.09. nastąpi wznowienie Nawiedzenia obrazu-ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Wznowienie nastąpi tam gdzie przed pandemią zostało zatrzymane, a więc od Parafii w Mochach. Nasza Parafia jest 3 w kolejce, a więc u nas będziemy gościć Matkę Boża 3 i 4.09. br. W przyszła niedzielę postaram się przedstawić plan przygotowań do nawiedzenia. Generalnie wszystkie te przygotowania, dekoracje które szykowaliśmy są aktualne i możemy je już podejmować. O reszcie powiem za tydzień. Proszę wszystkich Parafian o modlitwę w intencji nawiedzenia.

Informacje dla Parafian.

- Informuję też Parafian, że w I połowie sierpnia z powodu urlopów i braku zastępstw msze św. w tygodniu, tak jak rok temu będą tylko w środę oraz w sobotę i w niedzielę. Intencje zarezerwowane na ten termin będą dołączone do środowej nowenny lub zainteresowanych proszę o kontakt w celu przesunięcia mszy św.

Przewodnik Katolicki i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.