Dodano: 2020-06-13, Niedziela w oktawie Bożego Ciała 14.06.2020

Niedz. W oktawie Bożego Ciała – 14.06.2020r.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Czas dla nas wszystkich nie łatwy, trwa bowiem pandemia koronawirusa. Msze św. o Najśw. Sakramencie z procesją wokół kościoła będą o g. 18.00, a dziś w niedzielę o g. 11.00.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek, kiedy to tradycyjnie będziemy też święcić wianki. Proszę o zrobienie pięknych wianków i przyniesienie je do kościoła do poświęcenia.

W piątek przypada ur. Najśw. Serca Pana Jezusa. O g.18.00 msza św. w kościele, a po niej procesja ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa tylko wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post.

Na zakończenie oktawy było zawsze tradycyjne spotkanie Panów z Bractwa św. Jana i Panów noszących baldachim. W tym roku ze względu na pandemię spotkanie przenosimy na późniejszy termin, kiedy będzie bezpiecznie.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za wspólne uczczenie Najśw. Sakramentu w ur. Bożego Ciała. W tym roku na inny sposób i dużo skromniej, ze względu na pandemię, ale myślę że równie pobożnie w skupieniu i czci do Jezusa ukrytego pod postacią chleba. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych wiosek za przystrojenie i udekorowanie ołtarzy w kościele. Dziękuję wszystkim pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, poduszki, Panom z Bractwa św. Jana, Panom od baldachimu, szafarzowi, dziewczynką sypiącym kwiatki i adorującym, ministrantom, lektorom, katechetom, Panu organiście. Dziękuję wszystkim którzy udekorowali swoje domy odpowiedzieli na mój apel i prośbę, by zjednoczyć się dla uczczenia i wyznania wiary w Jezusa Eucharystycznego na miarę możliwości spowodowanych ograniczeniami pandemii. Wielkie „Bóg zapłać”

Przypominam, że w środy jest już nowenna do M.B.N.Pomocy. Zaktualizowany harmonogram odmawiania różańca jest wywieszony w gablotce. Wystawienie Najśw. Sakramentu jest o g.17.00 i adoracji w ciszy, a o 17.30 różaniec, nowenna i msza św. W tym tygodniu różaniec prowadzi: II Róża Matek ze St.Widzimia.

W czasie pandemii w tygodniu msza św. jest jedna o g.18.00 i na tej mszy św. są odprawiane intencje zamówione na dany dzień.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na naszą Parafię, poprzez wpłaty na konto Parafii. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Po 3 miesięcznej przerwie chcemy dalej kontynuować tą zbiórkę na dalsze prace remontowe. Przed nami prace konserwatorskie przy ostatnim ołtarzu św. Jana Nepomucena! Z góry za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”

Biuro Parafialne czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. Z zastrzeżeniem jednak, że do budynku, do biura wchodzimy pojedynczo z zachowaniem środków bezpieczeństwa! Można też na bieżąco zamawiać msze św.

Przewodnik Katolicki i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.

Zm. +Paweł Jaskulski z Kębłowa – pogrzeb w poniedziałek o g.11.00.

Wieczny odpoczynek …