Dodano: 2020-06-06, Ur. Trójcy Przenajświętszej - 07.06.2020

Ur. Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020r.

Przeżywamy niedzielę Trójcy Przenajświętszej i jedną z największych tajemnic naszej wiary! Wierzymy w jednego Boga w trzech osobach: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha św.

Trwa cały czas ogłoszona pandemia koronawirusa. Przypominam, że aktualnie nie ma limitu osób obecnych w kościele, jednak obowiązuje zachowanie bezpiecznej odległości od siebie. Wszystkich w kościele za wyjątkiem duchownego sprawującego kult religijny i czytających obowiązują maseczki na twarzach.

Od dzisiejszej niedzieli zniesiona zostaje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy św. Będą z niej mogły skorzystać tylko osoby:

- w podeszłym wieku,

- chore z infekcjami (katar, kaszel, temperatura),

- oraz osoby, które boją się o zdrowie i czują wielką obawę przed zarażeniem.

Ks. Abp. wydłużył czas tegorocznej spowiedzi i komunii św. wielkanocnej do 14.09. do ur. Podwyższenia Krzyża św. Zapraszam więc do korzystania z sakramentów św. by ożywić to życie duchowe w nas!

W czwartek przypada Ur. Najśw. Ciała i Krwi Pana Jezusa „Boże Ciało”

Jak wcześniej informowałem, ze względu na pandemię i obowiązujące przepisy nie można organizować procesji Bożego Ciała ulicami w takiej formie jak było do tej pory. W związku z tym w naszej Parafii uroczystość „Bożego Ciała” uczcimy w następujący sposób:

Będą 3 msze św. o g. 8.00; 9.30 i 11.00. Po mszach o g. 8.00 i 9.30 będzie nabożeństwo eucharystyczne i Błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Po mszy o g. 11.00 będzie też nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła.

Na terenie kościelnym nie ma ograniczeń ilości osób.

Wobec powyższego zapraszam do udziału w procesji wszystkie poczty sztandarowe, feletrony, Panów do baldachimu, Panów z Bractwa św. Jana, dziewczynki sypiące kwiatki, niosący poduszki, adorujące, ministrantów i cała służbę liturgiczną – oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Po mimo tych wszystkich ograniczeń, chciałbym byśmy jak najgodniej oddali cześć Jezusowi Eucharystycznemu. W kościele prosiłbym poszczególne wioski aby na miarę aktualnych możliwości udekorowały ołtarze przy których tak jak na Boże Ciało wspólnie się będziemy modlić! Ołtarz główny Kębłowo, M.Bożej – Adamowo; św. Jan Nepomucena – Nowy Widzim; M.B.Szkaplerznej – Stary Widzim i św. Józefa - Stradyń. Proszę tutaj o pomoc i koordynacje członków rady parafialnej z poszczególnych wiosek!

Dekoracje ołtarzy kościoła o otoczenia wokół świątyni robimy w środę po wieczornej mszy św.

Proszę także wszystkich Parafian o udekorowanie swoich domów, posesji tak jak zawsze na Boże Ciało, co będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

W oktawie Bożego Ciała msze św. z procesją wokół Kościoła będą o g.18.00; w niedzielę po mszy o g.11.00.

Przypominam, że w środy jest już nowenna do M.B.N.Pomocy. Zaktualizowany harmonogram odmawiania różańca jest wywieszony w gablotce. Wystawienie Najśw. Sakramentu jest o g.17.00 i adoracji w ciszy, a o 17.30 różaniec, nowenna i msza św. W tym tygodniu różaniec prowadzi: V Róża Ojców z Kębłowa.

W czasie pandemii w tygodniu msza św. jest jedna o g.18.00 i na tej mszy św. są odprawiane intencje zamówione na dany dzień.

UWAGA Rodzice dzieci I-komunijnych!

Spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych bedzie w piątek 12.06. Zapraszem na mszę św. na g.18.00 i spotkanie w kościele! Proszę o obecność obowiązkową wszystkich rodziców!

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na naszą Parafię, poprzez wpłaty na konto Parafii. Dziękuje też za ofiary na daninę diecezjalną, którą też można cały czas wpłacać na konto. „B Ó G   Z A P Ł AĆ”

Konto Parafii jest na naszej stronie internetowej.

Biuro Parafialne czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. Z zastrzeżeniem jednak, że do budynku, do biura wchodzimy pojedynczo z zachowaniem środków bezpieczeństwa! Będę się starał na bieżąco wszystkie sprawy załatwiać i proszę też w miarę możliwości o uregulowanie wszystkich zaległości. Można też na bieżąco zamawiać msze św.

Przewodnik Katolicki i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.