Dodano: 2020-05-30, Zesłanie Ducha św. - 31.05.2020

Zesłanie Ducha św. – 31.05.2020r.

Dziś uroczystość Zesłania Ducha Św. – Zielone Świątki. W tym szczególnym dniu w obchodzoną w tym roku 100 r. ur. Jana Pawła II wołajmy Jego słowami: „Niech stąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej Polskiej ziemi”

Msze św. jak w każdą niedzielę, a jutro w II św. ur. Maryi Matki Kościoła msze św. o g. 8.00, 10.00 i 18.00.

Trwa cały czas ogłoszona pandemia koronawirusa. Od dziś zniesiono limit osób obecnych w kościele, jednak obowiązuje zachowanie odpowiedniej odległości od siebie min. 2 m. Proszę więc tak siadać w ławkach na przestrzeni całego kościoła, aby zachować odpowiednią odległości od siebie dla zdrowia i dobra innych i siebie.

Wszystkich w kościele za wyjątkiem duchownego sprawującego kult religijny i czytających obowiązują maseczki na twarzach.

Od przyszłej niedzieli zniesiona zostaje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy św. Będą z niej mogły skorzystać tylko osoby:

- w podeszłym wieku,

- chore z infekcjami (katar, kaszel, temperatura),

- oraz osoby, które boją się o zdrowie i czują wielką obawę przed zarażeniem.

Kochani Parafianie dzięki tym przepisom chciałbym bardzo zachęcić do uczestnictwa we mszy św. w kościele do korzystania z sakramentów św. tak jak to było wcześniej. Wielu z racji pandemii nie było długo w kościele, nie było u spowiedzi wielkanocnej. Serdecznie zapraszam!

Ks. Abp. wydłużył czas tegorocznej spowiedzi i komunii św. wielkanocnej do 14.09. do ur. Podwyższenia Krzyża św.

Od najbliższej środy wracamy do cotygodniowej nowenny do M.B.N.Pomocy  i różańca. Proszę, żeby kolejne róże różańcowe odmówiły o g.17.30 różaniec. Zaktualizowany harmonogram odmawiania różańca jest wywieszony w gablotce. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie o g.17.00 i okazja do adoracji w ciszy, a o 17.30 proszę rozpocząć różaniec. W tym tygodniu różaniec po przerwie rozpocznie II Róża Matek z N.Widzimia.

W czasie pandemii w tygodniu msza św. jest jedna o g.18.00 i na tej mszy św. są odprawiane intencje zamówione na dany dzień.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca.

Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży będzie w piątek 05.06. - od g. 15.00 do 16.00 dla dzieci wiosek - od g. 16.00 do 17.00. dla dzieci z Kębłowa.

Nabożeństwa wynagradzające do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o g. 8.00.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na naszą Parafię, poprzez wpłaty na konto Parafii. Dziękuje też za ofiary na daninę diecezjalną, którą też można cały czas wpłacać na konto. „B Ó G   Z A P Ł AĆ”

Konto Parafii jest na naszej stronie internetowej.

Biuro Parafialne czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św. Z zastrzeżeniem jednak, że do budynku, do biura wchodzimy pojedynczo z zachowaniem środków bezpieczeństwa! Będę się starał na bieżąco wszystkie sprawy załatwiać i proszę też w miarę możliwości o uregulowanie wszystkich zaległości. Można też na bieżąco zamawiać msze św.

Informacje „Boże Ciało”

Ze względu na pandemię i obowiązujące przepisy nie można organizować procesji Bożego Ciała ulicami w takiej formie jak było do tej pory. Rekomendowana są msze św. w kościele i procesja wokół kościoła, by dać możliwość uczestniczenia jak największej ilości osób, zachowując aktualne przepisy o zgromadzeniach (150 osób). Szczegółowe informacje będą podane!

Przewodnik Katolicki i inne czasopisma - do nabycia na stoliczka pod chórem.

Zm. +Franciszek Lisiewicz z Adamowa – pogrzeb odbył się w środę.

Wieczny odpoczynek …