Dodano: 2020-05-16, VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020

VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020r.

Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś w całej Polsce i na świecie uroczyście obchodzimy 100 rocznice urodzin św. Jana Pawła II, która przypada jutro 18.05. Nasz Ojciec św. urodził się 18.05.1920 roku.

Trwa cały czas ogłoszona pandemia koronawirusa. Od dzisiaj wg zmienionych przepisów w naszym kościele jednorazowo może przebywać do 75 osób.

Proszę o przestrzeganie dozwolonej ilości osób w kościele, oraz o zachowanie odpowiedniej odległości od siebie min. 2 m. Jeżeli przyjdzie więcej osób mogą uczestniczyć w mszy św. przed kościołem zachowując odpowiednie odległości od siebie. Głośniki na zewnątrz będą włączone! Wszystkich w kościele i na zewnątrz za wyjątkiem duchownego sprawującego kult religijny obowiązują maseczki na twarzach.

Kochani Parafianie dzięki tym przepisom chciałbym już teraz bardzo zachęcić do uczestnictwa we mszy św. w kościele do korzystania z sakramentów św. Wielu czuje, że msza przez środki masowego przekazu to nie to, owszem kiedy nie można inaczej, ale uczestniczenie we mszy w kościele to zupełnie coś innego, a przede wszystkim żywa możliwość skorzystania z sakramentów św. pokuty i Eucharystii. Serdecznie zapraszam! Pamiętajmy o zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa dla dobra innych i naszego!

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. cały czas obowiązuje i została udzielona do odwołania.

Przypomnienie: korzystając z dyspensy powinniśmy uczestniczyć w mszy św. transmitowanej w telewizji, w radiu, czy przez internet.

W czasie pandemii w tygodniu msza św. jest od wtorku o g.18.00 i na tej mszy św. są odprawiane intencje zamówione na dany dzień. W środę jest od g.17.00 adoracja w ciszy zakończona teraz nabożeństwem majowym i mszą świętą. Aktualna jest modlitwa różańcowa o godz. 20.30 w naszych domach zakończoną Apelem Jasnogórskim w int. zaprzestania się rozpowszechniania pandemii koronawirusa i z prośbą o deszcz. Różaniec jest transmitowany na różnych programach TV i kanałach internetowych.

Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą: w niedziele i święta po mszy św. o g.11.00; w dni powszednie po mszy św. wieczornej. W środy majowe będzie połączone z adoracją przed mszą wieczorną.

Ze względu na pandemie koronowirusa, nie można gromadzić się i odprawiać nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach. Pozostaje nam modlitwa w domu w łączności z parafią i przez środki masowego przekazu.

W najbliższą sobotę 23.05. będziemy obchodzić odpust św. Jana Nepomucena. Msza św. odpustowa w tym roku ze względu na pandemię będzie o g.18.00 ze szczególnym uczestnictwem bractwa św. Jana, których jak co roku wraz z najbliższymi serdecznie zapraszam! Nie będzie procesji wokół kościoła.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na naszą Parafię, poprzez wpłaty na konto Parafii. Dziękuje też za ofiary na daninę diecezjalną, którą też można cały czas wpłacać na konto. „B Ó G   Z A P Ł AĆ”

Konto Parafii jest na naszej stronie internetowej.

Biuro Parafialne stopniowo będę uruchamiał, tak jak było to do tej pory. Z zastrzeżeniem jednak, że do budynku, do biura wchodzimy pojedynczo z zachowaniem środków bezpieczeństwa! Będę się starał na bieżąco wszystkie sprawy załatwiać i proszę też w miarę możliwości o uregulowanie wszystkich zaległości. Można też na bieżąco zamawiać msze św.

Uwaga Narzeczeni!

Katecheza Przedmałżeńska dla narzeczonych, szczególnie dla tych którzy w najbliższym czasie będą zawierali sakrament małżeństwa, z ze względu na pandemię nie mogli uczestniczyć w takim przygotowaniu, odbędzie się w Wolsztyńskiej Farze w dniach: 25 – 29.05. o g.19.00.

Wznowiono wydawanie Przewodnika Katolickiego - do nabycia na stoliczka pod chórem.