Dodano: 2020-04-18, Niedziela Miłosierdzia - 19.04.2020

Niedziela Miłosierdzia – 19.04.2020r.

Dziś NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Zachęcam do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II, teraz szczególnie o zaprzestanie się rozszerzania pandemii koronawirusa i o zdrowie dla nas wszystkich!!!

Trwa cały czas ogłoszona pandemia koronawirusa i wszystko wskazuje na to, że szybko ona się nie zakończy. Od jutra są ogłoszone zmiany w przepisach umożliwiające także większą obecność wiernych w kościele. Przepisy mówią o 1 osobie na 15m2. Nasz kościół ma ponad 600 m2,a więc w kościele jednorazowo może być 40 do 45 osób. Wszystkich w kościele za wyjątkiem duchownego sprawującego kult religijny obowiązują maseczki na twarzach.

Bardzo proszę, zwłaszcza osoby starsze, do korzystania obecnie z możliwości uczestniczenia w mszy św. przez internet z naszej Parafii; do korzystania z dyspensy od niedzielnej i świątecznej mszy św. i do pozostania w domu. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. cały czas obowiązuje i została udzielona do odwołania.

Przypomnienie: korzystając z dyspensy powinniśmy uczestniczyć w mszy św. transmitowanej w telewizji, w radiu, czy przez internet.

Na bieżąco dziękuję za wszystkie ofiary składane na naszą Parafię, poprzez wpłaty na konto Parafii. Dziękuje też za ofiary na daninę diecezjalną, którą też można cały czas wpłacać na konto. „B Ó G   Z A P Ł AĆ”

Konto Parafii jest na naszej stronie internetowej.

Biuro Parafialne też w tym czasie nie jest czynne; ale jako proboszcz i duszpasterz tej parafii jestem do dyspozycji wszystkich, którzy potrzebują duchowej opieki, posługi sakramentalnej. W takiej sytuacji i wezwania do chorego lub pogrzebu proszę najpierw o kontakt telefoniczny na numer parafii ze względów bezpieczeństwa i obowiązujące przepisy.

W najbliższym czasie Pan konserwator chciałby zabrać kolejne stacje drogi krzyżowej do renowacji, tak jak było to zaplanowane. W związku z obecną sytuacją pandemii i różnymi zawirowaniami finansowymi, proszę tych którzy zgłosili się, że pokryją koszty renowacji stacji drogi krzyżowej o kontakt ze mną i potwierdzenie, że jest to aktualne!

W czasie pandemii w tygodniu msza św. jest tylko o g.18.00 i na tej mszy św. są odprawiane intencje zamówione na dany dzień. W środę jest od g.17.00 adoracja w ciszy zakończona 10 różańca św. i mszą świętą. Jeżeli sytuacja się poprawi i ustabilizuje wrócimy do wspólnego różańca i nowenny tak jak było. Na dziś Biskupi Polscy proszą o wspólną modlitwę różańcową o godz. 20.30 w naszych domach zakończoną Apelem Jasnogórskim w int. zaprzestania się rozpowszechniania pandemii koronawirusa. Różaniec jest transmitowany na różnych programach TV i kanałach internetowych.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek 23.04. św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski, a w sobotę 25.04. św. Marka Ew.

Zm. najstarsza nasza Parafianka +Aleksandra Kaczmarek z Kębłowa l.96. Pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek …