Dodano: 2020-04-04, Niedziela Palmowa - 05.04.2020

Niedziela Palmowa – 05.04.2020r.

Dziś Niedziela Palmowa rozpoczynająca w Kościele „Wielki Tydzień” – obchody największych świąt chrześcijaństwa. W tym roku wielki tydzień i święta wielkanocne przeżywać będziemy w niezwykłych i bardzo trudnych warunkach pandemii koronowirusa.

Z radością też przekazuje Parafianom informację, że na naszej stronie internetowej działa kamera online przez którą w tym czasie epidemii będziemy transmitować msze św. i nabożeństwa zwłaszcza Wielkiego Tygodnia.

Pragnę w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Wolsztyna i całej ekipie informatyków i techników za pomoc, udostępnienie łączy i włączenie nas z kamerą z kościoła. Dziękuję także Parafianom, którzy włączyli się w tą inicjatywę i na różny sposób pomogli także finansowo! Myślę, że w tym trudnym czasie epidemii będzie to wielkie ułatwienie dla Parafian w tej duchowej i już teraz na wizji łączności z Parafią! „Bóg zapłać”!

Bardzo proszę, zwłaszcza osoby starsze, do korzystania z dyspensy od niedzielnej mszy św. i pozostania w domu. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. została udzielona do odwołania.

Przypomnienie: korzystając z dyspensy powinniśmy uczestniczyć w mszy św. transmitowanej w telewizji, w radiu, czy przez internet.

Jutro Msze św. z liturgią męki Pańskiej i symbolicznym poświęceniem gałązek palmowych, jak w każdą niedzielę do tej pory, z udziałem maksymalnie 5 wiernych. (8.00; 9.30 i 11.00).

W związku z tym obostrzeniami proszę, by na mszę św. przyszły, jeżeli mogą, tylko najbliższe osoby z rodziny.

Ostatnie Gorzkie Żale odśpiewamy po mszy św. o g. 11.00. (intencja z mszy, która miała być po gorzkich żalach będzie odprawiana o g.11.00.)

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy już złożyli ofiary na daninę diecezjalną. Wielu Parafian dzwoniło pytając czy w obecnej sytuacji można wpłacić na konto Parafii. Odpowiadam Tak jak najbardziej i za te wszystkie ofiary bardzo serdecznie dziękuję! Konto Parafii jest na naszej stronie internetowej!

Biuro Parafialne też w tym czasie nie jest czynne; ale jako proboszcz i duszpasterz tej parafii jestem do dyspozycji wszystkich, którzy potrzebują duchowej opieki, posługi sakramentalnej. W takiej sytuacji i wezwania do chorego lub pogrzebu proszę najpierw o kontakt telefoniczny na numer parafii ze względów bezpieczeństwa i obowiązujące przepisy.

WIELKI TYDZIEŃ - TRIDUUM  PASCHALNE

PARAF.  ŚW. BARTŁOMIEJA W KĘBŁOWIE

WIELKI  CZWARTEK

– dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.

godz. 18.00 – Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiejoraz adoracja Pana Jezusa do g. 22.00;

WIELKI  PIĄTEK

– dzień śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły!!!

Adoracja Pana Jezusa w „CIEMNICY” od g. 8.00 – 18.00

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

godz. 18.00 – Uroczysta liturgia Męki Pańskiej, adoracja krzyża,przeniesienie Najśw. Sakramentu do grobu i adoracja PanaJezusa do g. 22.00.

WIELKA  SOBOTA

– dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie.

g. 8.00 – adoracji Pana Jezusa w grobie - do wieczornej liturgii

godz. 19.00 – Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia, wody i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy do kościoła na wieczorną liturgię świece.

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

Msze św. – godz. 6.00 – Msza Zmartwychwstania Pańskiego

godz. 9.30 i 11.00 (nie ma mszy św. o g. 8.00)

II  ŚWIĘTO WIELKANOCY – Ofiary na KUL i PWT

Msze św. o godz.  8.00; 9.30 i 11.00.

CHRYSTUS   ZMARTWYCHWSTAŁ

ALLELUJA   ALLELUJA!!!