Dodano: 2020-02-09, V Niedziela Zwykła - 09.02.2020

V Niedziela Zwykła - 09.02.2020r.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na zakony klauzurowe – 02.02.

We wtorek 11.02. w święto M.B. z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Tak wielu ludzi dziś choruje, potrzebuje pomocy medycznej, ale także zwykłego ludzkiego ciepła i zrozumienia. Bądźmy na to wrażliwi i starajmy się być zawsze pomocą wobec tych co cierpią, bo i sami kiedyś takiej pomocy może będziemy potrzebowali. Z tej okazji w naszej Parafii szczególna modlitwa w intencji chorych będzie w środę razem z nowenną do M.B.N.Pomocy. Dzień chorych ze specjalną mszą św. i sakramentem namaszczenia będzie w dniu nawiedzenia obrazu M.B. Częstochowskiej 16.03. Natomiast w najbliższą sobotę 15.02. będzie objazd chorych. Proszę o zgłoszenie chorych do objazdu.

W piątek w liturgii 14.02. wspominamy św. Cyryla i Metodego – patronów Europy, oraz św. Walentego. Ks. Arcybiskup Metropolita Poznański udzielił na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. (Nie ma postu).

Uwaga rodzice dzieci kl.III.

Kolejne spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych będzie w czwartek 20.02. zapraszam na mszę św. o g.18.00 i spotkanie.Kandydaci do bierzmowania.

Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie w piątek 28.02. zapraszam na mszę św. drogę krzyżową i spotkanie.

Katecheza przed małżeńska dla narzeczonych odbędzie się w Farze Wolsztyńskiej w dn.10-14.02.2020 r. o g.19.00.

Dzisiaj o g.17.00 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.

Rozpoczyna się okres rozliczania z urzędem skarbowym za r.2019. Przepisy pozwalają 1% przekazać na cele charytatywne. Dyrektor Caritas zwraca się z taką prośbą o przekazanie tego 1% na ten cel. W deklaracji podatkowej należy wpisać odpowiedni nr KRS-u. Stosowne ulotki z nazwą i nr KRS-u można zabrać z pod chóru.

Przewodnik Katolicki, oraz czasopisma religijne - do nabycia pod chórem na stoliczku.