Dodano: 2020-01-11, Niedziela Chrztu P.Jezusa - 12.01.2020

Niedziela Chrztu P. Jezusa – 12.01.2020r.

„Bóg zapłać” za ofiary na misje które zbieraliśmy 6.01.

Przeżywamy dziś niedzielę chrztu Pana Jezusa. Zachęcam byśmy zawsze wracali do źródła naszej wiary, jakim jest chrzest św. Liturgicznie kończy się dziś okres Bożego Narodzenia, a nasza polska tradycja, zachęca nas do przeżywania tego czasu aż do 2.02. do M.B. Gromnicznej.

W dzisiejszą niedzielę 12.01. już po raz XXIII odbędą się Kolędowe Spotkanie Chórów i Zespołów Śpiewaczych – Kębłowo 2020. Koncert jak co roku organizowany jest przez Wolsztyński Dom Kultury, oraz filie WDK w Kębłowie, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolsztyn. Kolędowanie rozpocznie się o g.14.00. Pragnę wszystkich Parafian bardzo serdecznie zaprosić na to coroczne piękne kolędowanie.

Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Tegoroczne hasło Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: „Życzliwymi bądźmy” (Dz. 28,2). Pamiętajmy w naszych modlitwach i o tej intencji aby chrześcijanie byli jedno!

Za tydzień III niedziela miesiąca, pierwsza w nowym roku. Będziemy się modlić się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kębłowie wraz z nauczycielami serdecznie zapraszają na inscenizację Jasełek Bożonarodzeniowych, w przyszłą niedzielę 19.01.2020 o g. 15:00 do Domu Kultury w Kębłowie. Po przedstawieniu będzie możliwość złożenia, do specjalnie przygotowanej puszki, dobrowolnej cegiełki na zakup nowego sztandaru dla ZSP w Kębłowie.

Ciąg dalszy kolędy: … Plan kolędy jest wywieszony w gablotce.

Pragnę przypomnieć, że kolęda to duszpasterskie odwiedziny kapłana, połączone z Bożym Błogosławieństwem rodzin. Przygotowujemy: na białym obrusie zapaloną świecę, krzyż oraz wodę święconą z kropidłem. Tak jak w ubiegłych latach będę wdzięczny za rzeczową rozmowę na temat Parafii, jej aktualnych problemów i życia religijnego. Proszę byście zadbali, aby na kolędzie byli obecni wszyscy członkowie rodziny i wspólnie przeżyli to spotkanie. Wszystkie ofiary składane podczas tegorocznej kolędy są przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

Kolęda rozpoczyna się o godz. która jest wyznaczona na dany dzień. Prośba też do Parafian:

- nie przygotowywać posiłku rano i dopiero na koniec posiłek, jeżeli jest to przewidziane przez Parafian u których kończy się kolęda.

W czasie kolędy w styczniu msze św. w tygodniu są tylko rano o g. 8.00,a biuro parafialne, czynne tylko po rannej mszy św.W styczniu są jeszcze wolne intencje na g. 8.00.

Przewodnik Katolicki i czasopisma religijne - do nabycia na stoliczkupod chórem.