Dodano: 2019-12-21, IV Niedziela Adwentu 22.12.2019

IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019 r.

Dziś IV niedz. Adwentu – przybliża nas coraz bardziej do świat. Wykorzystajmy ten szczególny czas na dobre duchowe przygotowanie się do świat Bożego Narodzenia.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na nasze prace remontowe zwłaszcza ołtarza M.B.Szkaplerznej. Prace przy ołtarzu M.B.Szkaplerznej zostały zakończone. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane i wpłacane na konto na ten cel, a pezedewszytkim za modlitwę i wsparcie w tej intencji.

Poświęcone opłatki wigilijne i świece caritas można jeszcze nabyć po mszy św. przy ołtarzu głównym przy balaskach.

Wczoraj w sobotę na mszy św. o g.18.00 harcerze przynieśli ogień betlejemski, który można odpalać, zabierać do domu, by zapłonął na naszych stołach wigilijnych. Niech będzie on światłością przychodzącego Pana i Zbawiciela.

Świąteczny objazd chorych z sakramentami św. będzie dziś w niedzielę 22.12. od g.16.00 wioski i poniedziałek 23.12. od g.8.00. Kębłowo. Proszę o zgłoszenie chorych, których mam odwiedzić z sakramentami.

We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że w tym dniu Kościół i nasza Polska tradycja, zachęca nas do zachowania postu. Pamiętajmy też, że jest to zawsze szczególny dzień miłości i pojednania z naszymi bliźnimi. Zasiadając do wigilijnego stołu pamiętajmy jako ludzie wierzący, by zapalić świecę – światło Chrystusa, przeczytać fragment Pisma św. o Bożym Narodzeniu, oraz wspólnie się pomodlić we wszystkich intencjach bliskich naszemu sercu, naszej rodzinie, a także za naszą Ojczyznę, o pokój na świecie, o nowe powołania; może to być także dziesiątka różańca św. podczas której będziemy rozważać tajemnicę narodzenia Pana Jezusa.

Msza św. w wigilie o g. 8.00.

Boże Narodzenie!!!

Uroczysta Msza Pasterzy – czyli Pasterka o g. 24.00. Wszystkich Parafian i Waszych najbliższych serdecznie zapraszam.

W I święto msze św. będą o g. 9.30 i 11.00, nie będzie mszy św. o g. 8.00.

W II święto Bożego Narodzenia w święto św. Szczepana msze św. jak w każdą niedzielę i tradycyjnie też zbiórka ofiar na KUL i PWT w Poznaniu.

W Sylwestra 31.12. w ostatni dzień roku kalendarzowego, uroczystą mszę św. na zakończenie roku, odprawimy o g.16.00. Będzie ona poprzedzona jak zawsze godzinną dziękczynną adoracją Najśw. Sakramentu wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia i różańcem, od g.15.00.                                                               Jak co roku chcemy podziękować Panu Bogu i Matce Najśw. za wszystkie łaski, opiekę i Boże Bł. w mijającym 2019 roku.

10. Nowy Rok – ur. Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju!

W Nowy Rok msze św. będą: o g. 9.30; 11.00 i 17.00, nie będzie mszy o g. 8.00!

Przewodnik Katolicki, „Miłujcie się” - do nabycia ze stoliczka.